Deviņdesmitie: Bailēs zaudēt darbu baznīcā, jaunietis sacērt gabalos savu draugu

0 Komentāru
Deviņdesmitie: Bailēs zaudēt darbu baznīcā, jaunietis sacērt gabalos savu draugu
FOTO: LETA

Bailēs no darba zaudēšanas baznīcas draudzē, jauns puisis nogalina ciemos atnākušu pudeles brāli, kurš atsakās laikus pamest svinību galdu. Drauga līķi jaunietis sadala gabalos un izmet atkritumu konteinerā Rīgā, Vienības gatvē. 

1997. gada beigās jauns dievbijīgs puisis vārdā Aleksandrs bija iekārtojies darbā par draudzes palīgu baznīcā Pārdaugavā, Vienības gatvē līdzās Torņkalna kapiem. Baznīckungs puisim bija ierādījis dzīvesvietu namiņā līdzās dievnamam, un tur arī Aleksejs mierīgi dzīvojis līdz 8. janvārī pazudis bez vēsts.

Par viņa prombūtni policijai ziņojis tieši svētais tēvs. Policisti ēkā atraduši asins pēdas un nodomājuši, ka Aleksejs nogalināts. Aptaujājuši tuvējo veikalu darbiniekus un izrādījies, ka puisis tomēr ir dzīvs. Vismaz viņa aprakstam atbilstošs cilvēks.

Policistiem sākumā bijis tikai viens jautājums – ja tu esi dzīvs, tad kāpēc draudzes mājā ir tik daudz asiņu. Un puisis atzinies, ka pastrādājis slepkavību.

Tieši liecību pārbaudē slepkava bija pieslēgts ar roku dzelžiem pie rokas Jānim Lazdiņam, kurš toreiz bija jauns inspektors. Bet vēl pirms tam izmeklētāju grupa devusies uz nomaļu vietu izkratīt konteineru, kurā pēc aizturētā liecībām izmests gabalos sadalītais pudeles brāļa līķis.

Policisti vēl ilgi strīdējās, vai tiešām viņiem pašiem jāizpako sakapātais ķermenis.

Pārliecinājušies, ka Aleksandrs nemelo, izmeklētāji nākamajā rītā viņu veduši uz liecību pārbaudi. Aleksandrs atklājis, ka slepkavība notikusi pēc kopīgas iedzeršanas, kad visi viesi jau sākuši izklīst.

Aleksandrs apsēdies Vasīlija vietā, aizpīpējis un pārmijis vēl pāris vārdus ar Juri. Lūdzis viņu tomēr iet prom. Juris nereaģējis. Tad Aleksandrs piegājis pie krāsns un piemetis malku.

Aleksandra atstāsts par pastrādāto

Lūk šādi es stāvēju un sildījos, nopīpēju līdz galam cigareti. Tad es Jurim pateicu, ka man var būt problēmas. Kāda velna pēc jūs mani regulāri iegāžat? Tajā brīdī Juris sāka lamāties, ka viņi man to,  viņi man šito, vārdu sakot ar necenzētiem vārdiem. Bija nepatīkami. Tas es Jurim pateicu, lai vienreiz pārstāj! Tad Juris paķēra uz galda esošo nazi. Nazi viņš paņēma kreisajā rokā, tas ir labajā rokā, labajā. Es stāvēju te, mazliet sirds notrīcēja, kad viņš paņēma nazi, bet es no sākuma nepadomāju, ka viņš kaut ko tādu varētu izdarīt. Viņš vēl pasēdēja, pasēdēja un tad strauji sāka kustību uz manu pusi. Es sākumā apjuku un gribēju izskriet pa durvīm, bet sapratu, ka nesanāks. Tad es atlecu malā, paņēmu labajā rokā cirvi, un viņš vēlreiz uz mani pusi izdarīja asu kustību, es viņam iesitu. Pēc tā momenta es vairs nekontrolēju to, ko es daru. Es piegāju, viņš jau bija apklusis, un es viņam iecirtu kaklā ar asmeni. Ļoti stipri iecirtu, asinis pat izšļācās uz sienas. Te vēl ir palicis asins traips – notecējis, notecējis.

Pēc tam drauga līķi viņš ietinis palagā un nolēmis to virtuvē ar divroku zāģi un cirvi sadalīt gabalos.

Pie mājas mētājušies maisi, kuros iepriekš vestas ogles. Tie Aleksandram lieti noderēja, lai sapakotu gabalos sacirsto ķermeni. Pa vienam un vilkšus maisi aizgādāti līdz tuvākajam konteineram. Konteinera izpakošanu Jānis Lazdiņš atceras spilgti un saka, ka nekādas patīkamās sajūtas tās nebija, bet viņš toreiz strādājis rūdītu vīru kolektīvā.

Brīdinām, video redzami nepatīkami kadri!

0 Komentāru