Desmit gadus vecas meitenītes nežēlīga slepkavība palikusi bez vainīgo sodīšanas

4 komentāri
Desmit gadus vecas meitenītes nežēlīga slepkavība palikusi bez vainīgo sodīšanas

Ir pagājuši jau astoņi gadi, bet prokuratūrai joprojām nav izdevies tikt pie taustāma rezultāta toreiz 10 gadus vecās meitenes Diānas Kozlovskas slepkavībā, kurā apsūdzēta meitenes mamma un līdz ar viņu uz apsūdzēto sola sēdies arī sievietes dzīvesdraugs.

2007. gada 14. augusts. Karsta vasaras diena. Skolas brīvlaiks tuvojas beigām, un bērni steidz tvert ik mirkli, lai paspēlētos kaut kur ārā. Desmit gadus vecā Diāna Kozlovska tieši tāpat kā vairums Dobeles bērnu bija palaisti brīvsolī, taču atšķirībā no pārējiem bērniem, Diāna todien mājās nepārnāca.

Meitenes meklēšanā iesaistījās policija, Zemessardze, kinologi ar suņiem, ūdenslīdēji un vairāki desmiti brīvprātīgo. Tika meklēta palīdzība arī pie pārdabisku spēju īpašniekiem.

Foto:

Pēc vairāku dienu izmisīgas meklēšanas meiteni atrast dzīvu vairs cerēja tikai retais. Optimisms bija noplacis un likās, ka Diāna nolaupīta un aizvesta kaut kur tālu prom. Taču pēkšņi kāda ziņa atkal sacēla visus kājās. Vairāk nekā trīs nedēļas pēc Diānas pazušanas tirgū sievas sajutušas nepatīkamu smaku. Domājušas, ka karstajā laikā smaka nāk no zivju stenda, taču vēl pēc pāris dienām dažus metrus no tirgus teritorijas brikšņos vietējie puikas pamanījuši cilvēka kājas. Izsaukti policisti un apstiprinājies, ka atrasts Diānas ķermenis, jeb, pareizāk sakot tas, kas karstajā laikā no viņas palicis pāri. Meitenei ap kaklu apsietas viņas biksītes – slepkava acīmredzot vēlējies, lai policija domā, ka darbojies maniaks.

Toreiz aizdomās par Diānas slepkavību tika apcietināta gan meitenes mamma, gan viņas dzīvesdraugs, taču drīz vien viņi atkal nonāca uz brīvām kājām. Pēc tam sekoja ilga un mokoša izmeklēšana, taču acīmredzot kaut kas netika nostrādāts līdz galam. Lai arī prokurors bija pārliecināts, ka slepkavībā vainojama Diānas mamma un viņas draugs, pirmās tiesas instances pierādījumu trūkuma dēļ viņus attaisnoja.

Turklāt pagājušajā nedēļā Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments lēmis nosūtīt atpakaļ prokuratūrai pirmstiesas izmeklēšanas turpināšanai gadiem ilgi iztiesāto krimināllietu un atstāja negrozītu Zemgales apgabaltiesas lēmumu, ar kuru meitenes māte atzīta par nevainīgu pret viņu celtajā apsūdzībā par slepkavību, bet sievietes civilvīrs attaisnots pret viņu celtajā apsūdzībā par mazgadīgās pavešanu netiklībā un sevišķi smaga nozieguma pēdu slēpšanu.

Skaties video:

4 komentāri