Komentāri

Degvielas uzpildes stacijas (DUS) joprojām zagļiem ir viegls mērķis un zādzību skaits nebūt nemazinās, toties liek aktīvāk strādāt benzīntanku drošības dienestiem. Degpunktā rīcībā nonāca vairāki videonovērošanas kameru materiāli ar reāliem zagļiem darbībā un stāsti, kā šīs zādzības viņiem beidzās.

Latvijā, visticamāk, nav neviena tāda benzīntanka, kurš nebūtu apzagts. Vai nu kaut kas aiznests no veikala, vai arī nozagta tieši degviela. Uzpildes staciju drošības dienestu speciālisti garnadžus iedala trīs kategorijās. Pirmie – tie, kas jauši vai nejauši aizmirsuši samaksāt. Otrie – tie, kuri izliekas par muļķiem un tēlo, ka uz kartes nav naudas un maks ir tukšs un trešie – rūdīti noziedznieki, kuri ar savu rūpalu labi nopelna. Ja ar pirmajiem parasti var sarunāt un aizmāršas savus parādus nomaksā, tad ar otrajiem – aktieriem, kuriem allaž nav naudas, jau sākas problēmas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Burtiski šāds gadījums pirms nedēļas bija Saulkrastos. Lietuvas pilsoņi uzpidīja auto ar 500 litriem degvielas, paziņoja, ka uz kartes un viņi nezina ko darīt. VIņi nostāvēja pie mums DUS līdz diennakts laikā atrisināja šo problēmu,” stāsta SIA Augstceltne drošības dienesta vadītājs Guntis Pudovs.

Šādos gadījumos krāpnieki parasti cer uz pārdevēja nevērību, jo, ja kases operators pasaka, ka variet atvest naudu vēlāk, tad juridiski tas to arī nozīmē.

“Parasti tas notiek vēlākās vakakra stundās, kad pārdevējs ir piekusis un nespēj operatīvi domāt. Mums tāds gadījums ir bijis, kad cilvēks pārdevēju pierunāja, un tālāk jau iestājās civiltiesiskais darījums, kad nav iespēju ļaundari aizturēt par zādzību,” stāsta Pudovs.

Šādas situācijas gan pamazām tiek izskaustas, jo darbinieki tiek labi apmācīti, taču pret īstiem zagļiem cīnīties ir daudz grūtāk. Viņi iemanījušies nomainīt mašīnu numurus un maskēties paši, piemēram, pielīmējot ūsas. Savukārt citi garnadži paļaujas uz savām zināšanām drošības jomā. “Zog ne tikai degvielu, bet arī preces,” norāda Pudovs.

Šobrīd gan vairāki zagļi atrodas uz brīvām kājām un viņu meklēšanā nepieciešama palīdzība. Piemēram puisis ar vecu Volkswagen Passat šī gada 6. un 20. aprīlī aprīlī paveicis zādzības Slokas benzīntankā Statoil.

Savukārt 16. maijā kāds vīrietis ar Opel Vectra markas auto uzpildījis bagāžniekā ievietotu trauku un aizbraucis nesamaksājot. Abām šīm mašīnām uzlikti zagti numuri. Ja atpazīstat šīs personas un zināt kur viņas meklējamas ziņojiet tuvākajā policijas iecirknī.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl