Zinību dienā braukā dzērumā! Inčukalna policisti aiztur vietējās saimniecības darbinieku

0 Komentāru
Zinību dienā braukā dzērumā! Inčukalna policisti aiztur vietējās saimniecības darbinieku
Foto: Ekrānuzņēmums

Dzērājšoferu vadītus vieglos auto policistiem noteikti ir vienkāršāk panākt nekā smago lauksaimniecības tehniku, kas var aizmukt pāri pār lauku. Mūsu nākamais stāsts par kādu fermu, kuras darbinieki regulāri braukā apreibuši, un kādu skolēnu, kuram svinības Zinību dienā beigsies ar pamatīgiem tēriņiem. 

Zinību dienas pēcpusdienā Inčukalna policijā atskanējis telefona zvans par kādu vīru, kurš, iespējams, pār mēru “sasvinējies”, vizinājies pa pilsētiņu turpat pārsimts metru attālumā no iecirkņa. Saņemtas ziņas, ka šis autovadītājs devies uz šosejas pusi, un policijas darbinieki atradās turpat blakus un sagaidījuši autovadītāju.

 

Neilgi pēc tam, kad vīri apturējuši savu auto, krustojumā parādījies arī pelēkais “Volkswagen”, kura stūrētājs bija piemirsis ieslēgt tuvās gaismas. Policisti lūguši šoferi apstāties, un drīz vien viņu priekšā jau stāvējis acīmredzami apreibis kungs, kurš atzinis, ka strādā pie viena no vietējiem lauksaimniekiem. Izrādās, ka šai saimniecībai par braukšanu bez vadītāja apliecības šā gada laikā jau atkārtoti ir atņemts traktors, tāpat kāds darbinieks ar tai piederošo “Volkswagen Tiguan” reibumā ir izraisījis avāriju.

Likumsargi neslēpj, ka pārkāpējiem iepriekš atņemtie transporta līdzekļi ir jau izpirkti no policijas stāvlaukuma, tādēļ nevar zināt, vai šī bija pēdējā policistu un šīs saimniecības ļaužu tikšanās.

Šī pati policistu maiņa vēlāk uz ceļa pamanījusi arī kādu transporta līdzekli, kam tumsā dega vienīgi aizmugurējie miglas lukturi. Protams, tas piesaistīja policistu uzmanību, un auto tika apturēts.

Sarunas laikā ar pie stūres sēdošo jaunieti atklājies, ka viņam ir vien 17 gadu, kas, protams, nozīmē, arī to, ka viņam nekad nav bijusi autovadītāja apliecība. Arī šajā situācijā turpmākais darbs notikuma vietā nodots ceļu policistu pārziņā, bet puisim Zinību dienas brauciens beidzies ar skaidru un nepārprotamu mācību, kas dokumentēta ar administratīvo pārkāpumu protokolu.

0 Komentāru