Zem tramvaja pakļuvušās sievietes glābšanas operācija: ugunsdzēsējs palūdza uzmanīgi pabraukt atpakaļ

2 komentāri
Zem tramvaja pakļuvušās sievietes glābšanas operācija: ugunsdzēsējs palūdza uzmanīgi pabraukt atpakaļ

Rīgā, šķērsojot sabiedriskā transporta sliedes tam neatļautā vietā, turklāt intensīvas satiksmes laikā, zem tramvaja pakļuva kāda sieviete un palika tur guļam, bezpalīdzīgi iesprostota.

Ugunsdzēsēji, uzsākot glābšanas darbus, pieņēma riskantu lēmumu palūgt tramvaja vadītājam iesēsties kabīnē un pārvietot transportlīdzekli vēl brīdī, kad cietusī sieviete atradās zem tonnām smagā transporta.

“Es piegāju klāt, stāv tramvajs, viņi norobežoja, starp tramvaja riteņiem guļ cilvēks. Piebrauca viena policijas automašīna, busiņš, pēc tam vēl divas policijas mašīnas, tad avārijas dienests. Viņi centās atbrīvot to cilvēku, bet viņiem nekādi neizdevās. Noslēdza satiksmi, jo vajadzēja viņu uzlikt uz nestuvēm. Pēc tam piebrauca ātrā palīdzība, man šķiet, ka cilvēks palika dzīvs. Vienkārši cilvēks nevis zem riteņiem pakrita, bet tieši starpā,” notikušo pārstāsta aculieciniece Nadežda.

Kāda aculiecinieka uzņemtajā video redzams, ka Lugažu ielā pirmie no operatīvajiem dienestiem ieradās ugunsdzēsēji. Parasti glābēji ar hidraulisko rīku palīdzību censtos pārvietot tramvaju, taču šoreiz izmantoja citu stratēģiju. Proti, aprunājoties ar sabiedriskā transporta vadītāju, tika nolemts, ka šoferis ar tramvaju uzmanīgi pabrauks atpakaļ, tā nodrošinot piekļuvi cietušajai.

Atbrīvota no sprosta, kundze tika nodota mediķiem, kas viņu nogādāja slimnīcā.

Kā sieviete pakļuva zem braucoša tramvaja, ”Rīgas satiksme” skaidros arī iekšējā izmeklēšanā.

Par laimi, draudi sievietes dzīvībai netika konstatēti un mediķi prognozē ātru atveseļošanos. Cietusī guvusi vidēji smagus ķermeņa ievainojumus, tajā skaitā zilumus un nobrāzumus. ”Rīgas satiksme” spriež, ka sabiedriskā transporta vadītājs laikus pamanījis gājēju šķērsojam sliedes neatļautā vietā un paspējis uzsākt bremzēšanu, taču ar to nepietika, lai kustību apturētu pilnībā.

Tikmēr Nadežda, ik dienu vērojot gājēju pārvietošanās manieres, izsakās skeptiski – bieži nākas novērot pārgalvīgus cilvēkus, kas savu drošību augstu nevērtē. “Protams, te daži skraida pāri ielai kā pagadās. Es vienmēr gaidu zaļo gaismu pie gājēju pārejas, bet viņi skrien pāri neskatoties. Laikam jau ļoti steidzas, es vienmēr stāvu pie zaļā, un gaidu. Es tā nekad neskrienu, nekad!”

Video: kundzes glābšana

2 komentāri