“Visi runā par tiesībām, bet aizmirst par pienākumiem!” Policija nesteidz nosaukt vainīgo Jēkabpils avārijā

Pagājušajā nedēļas nogalē Jēkabpilī noticis incidents, kad motofestivāla laikā kādam motociklam priekšā uz pārejas izskrēja vīrietis, un rezultātā gājējs tika smagi traumēts.

Atpakaļ uz rakstu

19 komentāri

 • Kaspars Sināts
 • Artis Desteny

  Artis Desteny

  Vienozimigi vecisa vaina. Nau ko list uz cela neparliecinoties vai paspes. Un vispar nevajag list ja brauc motociklu kolona. Tas ir pas saptotami.
 • S

  S

  Redzēju video.Manuprāt, par kolonnu sauc nepārtrauktu grupu, bet tur-aizbrauc kompānija, tad vēl viena, pēc laika atkal.Protams, cilvēkam kā neaizsargātākam jāskatās, kas apkārt notiek, arī uz pārejas, bet tie, kas organizēja to braukšanas bardaku, ar galvu arī nedomāja.
 • Matīss Celmiņš

  Matīss Celmiņš

  Kas tur ko spriest! Kolonna, kuru pavada operatīvais transporta līdzeklis! Visi lasās malā un nekustās ne no vietas iekams nepabrauc garām operatīvais transports ar zilo bākuguni AIZ kolonnas! Arī gājēji kolonnas tiešā tuvumā lai stāv un nekustās..un vienalga vai ir "zebriņa" vai nav! Vazanķis pats vainīgs!
 • Aivars Mālnieks

  Aivars Mālnieks

  Gājējam ir arī pienākumi. Ne tikai tiesîbas. Ir organizēts brauciens, brauc kolonna. Kamēr neaiziet ‘signāls’, auto ar zilām bākugunīm, pārējie gaida. Kas te nav saprotams?
 • Jevģēnijs Lugovskis

  Jevģēnijs Lugovskis

  Gājējs ir vainīgs, jo nepārliecinājās par savu drošību.
  • Vadims Kislovs

   Vadims Kislovs

   Jevģēnijs Lugovskis un tikai gājējs turklāt šī bij pasākuma daļa kā Byke parāde un vai NBS parādē Krasta ielā gājējiem ir priekšroka ? Un manuprāt abi skrējēji bij vnk alkāni - pirmais ar alus bumbuli pārrāva pāri a otrais knapi steberēdams ka alus var pazust fiksi neskatoties svīda pāri neparko nepārliecinoties . Žēl baikera ..
  • Raivo Kalējnieks

   Raivo Kalējnieks

   Jevģēnijs Lugovskis Atzīt par vainīgu var tikai un vienīgi tiesa. Izskatās ka tas tik vienkārši cauri neies un sava vaina par neprofesionalitāti un drošības nenodrošināšanu uz gājēju pārejas būtu tā kā jāuzņemās Valsts policijai VP. Tā kā tā ir Valsts policijas viņu pašu nolaidība un nav jāmeklē vaina tur kur viņas nav. Šiem atsaldētajiem motociklistiem ir dota pārāk liela patvaļa un skaties kur gribi es ceru ka pret vainīgo šajā gadījumā tiks ierosināta kriminālatbildība. Cerēsim ka šo lietu nenovilks līdz pēdējam, kur diezgan smagi cieta šis brauktuves šķērsojošais kājāmgājējs.
  • Renars Lukstins

   Renars Lukstins

   Raivo Kalējnieks vainīgs ir tikai kājāmgajejs jo viņam nebija tiesības šķērsot brauktuvi parādes laikā kamēr kolona kustas. VP ir jāuzņemas vaina par notikušo jo viņi atbild par kārtību un drošību.
  • Raivo Kalējnieks

   Raivo Kalējnieks

   Renars Lukstins Protams Valsts policija VP ir jāatbild, bet daudz ko arī noklusē un nepasaka līdz galam. Vismaz tā nešķiet.
 • Mārtiņš Vītols

  Mārtiņš Vītols

  Kur te ir šaubas? Cilvēku notriec uz gājēju pārejas. Te ir kādas šaubas? Vēl pasakiet ka es slikti izsakos par Latviju, bet te ir pilnīgs "bardaks". Krievijā mēs esam ne jau nu vispār pieņemtajā jevropā ;)
  • Rets Retais

   Rets Retais

   Tāpēc, ka tas nav ikdienišķs gadījums, kad viens cilvēks brauc no darba uz majām/pie meitenes, šis ir konkrēta pasākuma apstiprināts kolonnas brauciens. Kolonnu pavada VP operatīvie transportlīdzekļi ar bākugunīm. Kolonnas sastāvs ir tas pats kas operatīvais transportlīdzeklis šādā gadījumā. Kamēr aizbrauc pēdējais ar ieslēgtu zilu bākuguni, pārējiem jānostājas malā.
   • Raitis

    Raitis

    Ar sarkanu gaismu kad brauc ir jānostājas malā nevis zilu, labriit! Izlasi likumus
  • Mārtiņš Vītols

   Mārtiņš Vītols

   Rets Retais Pats Jēkabpilī zinu tik pat katru stūri. Un kad tiek veikts kaut vai praida gājiens pa galvenajām ielām kā minimums kur gājēju pārejas uz roku pirsktiem skaitāmas, tad šeit ir vainīfs tikai vai nu organizators vai tiešā veidā tas dorsnis kurš cilvēku notrieca uz gājēju pārejas. Tas nav normāli, ja cilvēks par pilnīgo netraucēti pārveototies pār gājēju pārejai kur tam arī atļauts to darīt un begās palikt pie tā vainīgs ;)
  • Rets Retais

   Rets Retais

   Mārtiņš Vītols Nu kas kuram tuvāks, MC pasākumu ar praida gājienu salīdzināt ir maigi sakot nekorekti :D Nē tas ir normāli. Pārlasi ceļu satiksmes noteikumus. Pārējie satiksmes dalībnieki var turpināt iecerēto maršrutu kad kolonnas pavadošais operatīvais transportlīdzeklis ir pabraucis garām.
  • Aivars Mālnieks

   Aivars Mālnieks

   Gājējs brien pāri kolonnas vidū. Kur te šaubas? 😄
  • Jānis Eglīts

   Jānis Eglīts

   Rets Retais Mārtiņš Vītols organizatori lūdza atļauju pašvaldībai rīkot pasākumu. Pašvaldība akceptēja un lūdza Valsts policiju nodrošināt kārtību pasākuma laikā.
   Pieņemsim, ka gājējs neredzēja pirmo policijas transportlīdzekli kolonnas priekšā. Atnāca tieši mirklī, kad motocikli brauca. Uzskatīja, ka viņam ir priekšroka un gāja pāri. Savukārt motociklists uzskatīja, ka atrodas kolonnā, kurai nav jāapstājas, jo Valsts policija nodrošina kārtību.
   Cik pasākumos esmu piedalījies, vienmēr un uz visām gājēju pārejām strādā policijas darbinieki, kuri regulē satiksmi, lai nenotiktu šādi negadījumi. Varbūt pašai policijai jāatbild par negadījumu?
  • Anda Nābuzda

   Anda Nābuzda

   Mārtiņš Vītols gājējam arī jāievēro csn,pat tad kad šķērso gājēju pāreju....šie pašpārliecinātie gājēji jau krīt uz nerva...tad lai satiksmes ministrija pie katras gājēju pārejas liek luksaforus,jo ja cilvēki nemāk to šķērsot....vai liek tiesības kā gājējs,tas vismaz iemācīs kā šķērsot ielas un gājēju pārejas...
  • Laine Veiskate

   Laine Veiskate

   Pats policists intervijā pateica,ka pie pārejas vajadzēja būt policijai,kas kontrolē un tas ,ka ir kāda parāde nenozīmē,ka drīkst pārkāpt noteikumus un nepalaist gājējus!
   Tāpat kā motosezonas atklāšanas dienā pa maršrutu parasti atrodas ceļu policija,kas uzrauga,lai netiktu pārkāpti noteikumi!
   Jā,vīrietim vajadzēja pārliecināties,ka ir droši šķērsot,bet motociklists redzēja,ka cilvēki sāk skriet pāri un neizskatijās pat,ka būtu piebremzējis!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!