“Visi runā par tiesībām, bet aizmirst par pienākumiem!” Policija nesteidz nosaukt vainīgo Jēkabpils avārijā

19 komentāri
“Visi runā par tiesībām, bet aizmirst par pienākumiem!” Policija nesteidz nosaukt vainīgo Jēkabpils avārijā
EKRĀNUZŅĒMUMS

Pagājušajā nedēļas nogalē Jēkabpilī noticis incidents, kad motofestivāla laikā kādam motociklam priekšā uz pārejas izskrēja vīrietis, un rezultātā gājējs tika smagi traumēts.

Aculiecinieku uzņemtajā video materiālā ir labi redzams negadījuma brīdis, līdz ar to aculiecinieki policijai nav nepieciešami. Ir skaidrs, ka lielā motociklu kolonna, izstiepjoties pa Rīgas ielu, braukusi samērā ātri, neierasti parādes tempam, jo braucēji, tā teikt, viens otru centušies panākt, lai brauktu kompaktāk. Pēkšņi uz neregulējamās gājēju pārējās parādījies kāds vīrietis, kurš, steidzīgi un diezgan nepārliecinoši izvairoties no braucošiem motocikliem, šķērsojis ielu.

Tas viņam izdevies, taču pārgalvim sekojis kāds cienījama vecuma kungs un, šķiet, steidzies pakaļ savam biedram. Tas beidzās nesekmīgi. Kāds no motobraucējiem vīrieti notriecis. Gājējs nokritis uz asfalta, bet motocikls ar vadītāju un pasažieri aizšļūcis vairākus metrus uz priekšu.

Ārstu brigādi uz notikuma vietu nebija jāsauc, – tā dežurējusi netālu organizētā pasākuma ietvaros. Gājējs guvis smagas traumas, tostarp vairākus ķermeņa daļu lūzumus. Mediķi vīrieti nogādājuši slimnīcā, kur viņš nonācis reanimācijas nodaļā. Divi citi negadījumā iesaistītie – motocikla stūrētājs un pasažieris – nebija nopietni ievainoti un no hospitalizācijas atteikušies. Par atgadījumu nekavējoties informēts arī viens no šā pasākuma organizatoriem.

Pasākuma organizators Roberts Grinšpons norāda: “Skumji, ka šāds negadījums vispār ir noticis. Protams, novēlu visiem cietušajiem ātru izveseļošanos. Parādes brauciens bija saskaņots gan ar Valsts policiju, gan ceļu policiju un Jēkabpils pašvaldību.”

Uzreiz pēc šā incidenta sabiedrība sociālajos tīklos sākusi paust dažādus viedokļus un spriest, kurš īsti vainīgs negadījumā. Daudzi ir pārliecināti, ka priekšroka bijusi motociklistam un pie atbildības saucams pāri “zebrai” skrējušais kungs, taču vairums viedokļu paudēju nostājas gājēja pusē, sakot, ka motociklistam bija jāpamana jezga uz pārejas un nekavējoties jāapstājas.

Raidījuma “Degpunktā” sastaptie jēkabpilieši gan vairāk sliecas aizstāvēt motobraucēju.

“Ja redz, ka brauc kolonna, kur tu skrien tik šausmīgi,” saka vietējā iedzīvotāja Irēna.

Savukārt Rita, kura dzīvo netālu no notikuma vietas, pauž: “Vecs cilvēks, neaprēķināja to visu, varbūt nedzirdēja, varbūt neredzēja. Tā jau visi saka, – nu, ko viņam vajadzēja iet?”

Paši policisti, kuri pavadījuši moto parādi, šobrīd arī nekādu skaidru un pārliecinātu atbildi nesniedz, jo situācija, viņuprāt, esot neviennozīmīga.

Nevar izslēgt iespēju, ka policija par notikušo liks atbildēt abiem incidentā iesaistītajiem. Neatkarīgi no tā, vai vaina būs abpusēja, viens no cietušajiem jau smagi samaksājis ar savu veselību, otrs ar apskādētu motociklu un krietni pabojātiem nerviem.