Kārtējais negadījums Daugavgrīvas ielā – baļķvedējs notriec neuzmanīgu gājēju

2 komentāri

Daugavgrīvas iela galvaspilsētā ir bēdīgi slavena ar to, ka ik nedēļu tur smagi cieš vai iet bojā kāds gājējs. Un arī šī nedēļa nav izņēmums. 

Ceturtdien, 14. jūnijā, ap plkst. 11.00 zem kravas auto riteņiem pakļuva kāds 66 gadus vecs vīrietis, kurš ceļu šķērsoja pie sarkanās gaismas.

“Viņš paskatījās, kas ir tālāk, bet viņš nepaskatījās uz pirmo luksoforu. Es tieši nostājos un vidējās šķērsošanas joslas un gaidīju, kad būs zaļā gaisma. Skatos, – brauc lielā smagā mašīna, un iet tas vīrietis pāri. Viņš pat neskatījās pa kreisi. Rezultātā, ko es redzu – tā mašīna sāk pīpināt, un tas cilvēks vienkārši šokā sāka skriet uz priekšu. Bija sitiens pa kājām, un tad jau viņš nokrita,” stāsta aculieciniece.

Aculiecinieces rīkojušās zibenīgi, lai glābtu cietušā dzīvību vai vismaz stabilizētu viņa stāvokli līdz atbrauks izsauktie mediķi.

Uzreiz pēc trieciena cietušais bijis pamatīgā šokā un uztraucies par situācijai neatbilstošām lietām. Tā ir situācijas reakcija, taču lieciniekiem tas radījis izbrīnu.

“Viņam līdzi bija makšķere, kas kaut kur pa gaisu aizlidoja. Viņš man uzprasīja, – vai makšķere nav cietusi. Es domāju, – ārprāts, kāda makšķere, priecājaties, ka esat dzīvs palicis,” bilst aculieciniece.

Saprotams, arī kravas auto šoferis pēc sadursmes bijis satriekts. Pateicoties tam, ka vadītājs ievērojis ātrumu un braucis mierīgi, sekas nav letālas.

Abas aculiecinieces vēlreiz akcentē, ka šajā vietā nepieciešams cits satiksmes regulējums.

Raidījums “Degpunktā” tuvākajās dienās centīsies noskaidrot, vai šajā vietā ir iespējamas izmaiņas un kā Rīgas domes Satiksmes departaments skaidro luksoforu darbību pamīšus.
2 komentāri