“Viņš brauca tieši virsū!” Mistisks manevrs uz Rīgas apvedceļa beidzas ar smagu sadursmi

Pievienot komentāru
“Viņš brauca tieši virsū!” Mistisks manevrs uz Rīgas apvedceļa beidzas ar smagu sadursmi

Tu vari būt godīgs un piesardzīgs autobraucējs, bet uz ceļa tu neesi viens un par pārējiem stūrētajiem atbildēt nevari – tā par piektdien, 10. maijā, notikušo skumjo incidentu uz Rīgas apvedceļa saka ”Range Rover” šoferis Andrejs.

Plkst. 9.30 vīrietis kopā ar sievas māsu brauca uz Jelgavu – veda suni pie veterinārārsta. Vizīte bija ieplānota plkst. 10.00, bet līdz galamērķim Andrejs četrkājaino draugu tā arī neaizveda. Uz Rīgas apvedceļa – netālu no Stūnīšu ciemata – braucējus piemeklēja nelaime. Pretējā virzienā braucošs pēlēks ”Volkswagen Polo” pēkšņi iestūrēja pretējā joslā, izraisot smagu avāriju.

“Es braucu taisni, man priekšā mašīnu nebija. Satiksme pretējā braukšanas joslā bija pietiekami intensīva. Pēkšņi viņš uzsāka apdzīšanas manevru. Es domāju, ka viņam nepietiks vietas, nobraucu no šosejas uz apmali. Bet viņš tomēr… Ceļš bija tukšs. Viņš brauca tieši virsū. Iespējams, jau bija bezsamaņā. Viņš iebrauca taisni manī. Labi vēl, ka es savu mašīnu noturēju uz ceļa. Ja es būtu iebraucis mežā, tad visus būtu…” atminas Andrejs.

Pēc stiprā sitiena gaisā pacelās liels putekļu mākonis, pārējie autobraucēji piebremzēja, bet tikai daži apstājās, lai sniegtu cietušajiem palīdzību. Sākumā nebija zināms ievainoto skaits, tāpēc uz negadījuma vietu steidzās trīs mediķu brigādes, bet – tiklīdz ieradās policisti, satiksme šajā ceļa posmā tika slēgta.

Kopā ar ugunsdzēsējiem glābējiem no samīcītā ”Volkswagen” tika izglābta sieviete, iespējams, automašīnas šofere. Viņas veselības stāvoklis tika novērtēts kā smags. Ar vairākiem ķermeņa sasitumiem un kaulu lūzumiem viņa tika aizvesta uz slimnīcu. Pašlaik par sievietes dzīvību cīnās ārsti.

Andrejam un viņa līdzbraucējiem paveicās. Tika piedāvāta ārstu palīdzība, bet pēc mediķu apskates secināts, ka nekādas traumas nav gūtas. Arī sunim nekas nekait.

“Es brīnos, ka mašīna šo izturēja. Gandrīz pēc frontāla sitiena esmu vesels. Nedaudz kāja tur, drusciņ jocīgs stāvoklis. Tāpēc, ka pareizā mašīna. Es domāju, kā pareizas mašīnas glābj cilvēku dzīvības. Paskatieties, ritenis izrauts ārā, sitiens bija frontāls,” turpina avārijā iesaistītās automašīnas vadītājs.

Līdz plkst. 11.30 avārijas vietā dežurēja ceļu policisti, kuri regulēja satiksmi un palīdzēja atbraukušajiem evakuatoriem novākt sasistās automašīnas. Visdrīzāk, abi spēkrati ir norakstāmi. Lietas materiāli tagad tiks nodoti Ceļu satiksmes noziegumu izmeklētājiem, un likumsargiem nāksies noskaidrot neapdomīgā manevra cēloņus, vispirms jau uzklausot otra šofera versiju par notikušo.