Vilciena un smagā auto sadursme Aizputes novadā: tiek pieļauts, ka vadītāju ir apžilbinājusi saule

4 komentāri

Sestdien Kurzemē notika smaga avārija – kravas auto sadūrās ar vilcienu, bojāgājušo nav. Avārijas iemesli vēl tiek skaidroti.

Sadursme notika dienas pirmajā pusē, kad pasažieru vilciens bija ceļā no Liepājas uz Rīgu. Vienā no maršruta posmiem sliežu ceļš krustojas ar šoseju. Pārbrauktuve ir bez barjerām. Autovadītājiem jāvadās pēc semiforiem, kā arī jāpārliecinās, ka sliežu ceļš ir tukšs.

“Notikušā apstākļi un iemesli vēl tiek skaidroti, taču tiek pieļauts, ka vadītāju ir apžilbinājusi saule vai arī automašīnai radušās tehniskas problēmas,” norāda Valsts policija.

Par laimi citas automašīnas negadījumā nav cietušas. Arī vilciens, visticamāk, pārvietošanās ierobežojumu dēļ bija tukšs. “Vilcienā kopumā atradās četri cilvēki, no kuriem trīs bija mūsu personāls un viens bija pasažieris, bet šajā vagonā, ar kuru notika sadursme, šajā vagonā nebija neviena cilvēka,” norāda VAS “Pasažieru vilciens” Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Agnese Līcīte.

Zīmīgi, ka kravas auto ietriecies vilciena pēdējā, nevis pirmajā vagonā. Līdz ar to izslēgta versija, ka vadītājs aizdomājies un par apstāšanos piemirsis. Taču jebkurā gadījumā, vilcienam nodarītie bojājumi varētu būt ievērojami.

“Uzreiz nevar pateikt, cik nopietni ir šie bojājumi. Tas ir atkarīgs no šo bojājumu rakstura, cik ilgi būs nepieciešami remontdarbi vai arī patiešām šis vagons, šī lokomotīve būs norakstāma, to šobrīd vēl nevar pateikt. Diemžēl, trieciens ir bijis vilciena svarīgākajā, tas ir motora vagonā, kur atrodas dīzeļvilciena dzinējs,” norāda Līcīte.

Kā iepriekš vēstīts, Aizputes novadā sadursmē ar kravas automašīnu cietušais vilciena vagons ir uzcelts atpakaļ uz sliedēm, un vilciena sastāvs drīzumā tiks aizvilkts līdz tuvākajai dzelzceļa stacijai – ”Kalvenei”, tādējādi atbrīvojot sliežu ceļa posmu.