“Vienkārši nepamanīja!” Aculiecinieks pieļauj, ka mediķu brigādes un “Toyota” mašīnas sadursmē vainojama neuzmanība

9 komentāri

Ceturtdien, 2. maijā, Rīgā, Satekles un Lāčplēša ielas krustojumā, smagā sadursmē iekļuva ātrās palīdzības busiņš un apvidus automašīna “Toyota Rav4”.

Pēc policijas sniegtās informācijas, džipa vadītāja bijusi kāda cienījama vecuma kundze, kura braukusi pa Satekles ielu prom no centra – Valmieras ielas virzienā, savukārt “ātrie” krustojumā iebraukuši, traucoties pa Lāčplēša ielu virzienā uz Salu tiltu. Raidījums “Degpunktā” notikuma vietā sastapa kādu aculiecinieku, kurš tikai sekundi pēc sadursmes braucis garām krustojumam un apstājies, lai palīdzētu.

Aculiecinieks domā, ka “Toyota” vadītāja krustojumu šķērsojusi pēdējā brīdī – pie dzeltenās gaismas. Pabeigt manevru gan nav aizliegts, taču šajā situācijā steiga izrādījās nelaikā.

“Es domāju, ka viņa pēdējā brīdī skrēja pāri, bet “ātrie” brauca savā maršrutā ar avārijas signalizāciju. Vienkārši nepamanīja,” stāsta aculiecinieks.

Satiksmes dunā ne tikai neredzēt bākugunis, bet arī nedzirdēt “ātro” sirēnas nav nekas neparasts, protams, ja tās darbojas.

“Spēlēja mūzika, tāpēc nedzirdēja skaņas signālu, es tā domāju. Mans, pieredzējuša vadītāja, viedoklis ir tāds, – vienkārši nedzirdēja un centās aizbraukt pie dzeltenās gaismas, es tā domāju,” min aculiecinieks.

Sadursmē cietuši seši cilvēki – trīs mediķi, pacients, pacienta mamma un “Toyota” vadītāja. Cik nopietnas ir traumas, šobrīd precīzu ziņu nav. Vai neatliekamās medicīniskās palīdzības busiņam bija iedegtas bākugunis un ieslēgti skaņas signāli, tagad skaidros policija.

Avārijas aculiecinieki aicināti sniegt informāciju par notikušo, zvanot Valsts policijai pa tālruni 110.