Video: policija Daugavpilī aptur autovadītāju, kurš cauri pilsētai traucies ar 120 km/h

1 komentārs
Video: policija Daugavpilī aptur autovadītāju, kurš cauri pilsētai traucies ar 120 km/h
Foto: ekrānšāviņš no video / Valsts policija

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes patruļpolicijas ekipāža Daugavpilī apturējusi kādu pārgalvīgu šoferi, kurš apdzīvotā vietā brauca ar ātrumu 120 kilometri stundā.

Likumsargi minēto transportlīdzekli apturēja un veica nepieciešamo pārbaudi.

Tika konstatēts, ka “Audi” vadītājs – 1980. gadā dzimis vīrietis – traucās ar ātrumu 120 km/h vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 kilometri stundā.

Par šādu pārkāpumu Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā ir paredzēts naudas sods no 540 līdz 680 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšana uz 12 mēnešiem.

Valsts policija aicina vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana apdraud ne tikai paša transportlīdzekļa vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un veselību.

Lielākā daļa satiksmes negadījumu notiek, pārsniedzot maksimāli atļauto kustības ātrumu vai nepareizās ātruma izvēles dēļ, atbilstoši ceļa un meteoroloģiskajiem apstākļiem. Pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu pat par 10 km/h, palielinās risks nokļūt satiksmes negadījumā, jo, kad radīsies kustības bīstamība un vajadzēs noreaģēt uz to, veicot bremzēšanu, tad apstāšanās ceļš palielināsies par vairākiem metriem. Šie metri varot būt izšķiroši ceļu satiksmes negadījumā, norāda policija.

1 komentārs