Ventspilī autovadītājs alkohola reibumā mēģina aizmukt no policijas

Pievienot komentāru
Ventspilī autovadītājs alkohola reibumā mēģina aizmukt no policijas
Ilustratīvs foto. (MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64)

Valsts policija Ventspilī aizturējusi vīrieti, kurš, pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu, bez tiesībām un reibumā, bēga no policijas, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Viņa stāstīja, ka 1. janvārī ap plkst. 11.00 Ventspilī, Lielajā prospektā, Valsts policijas trafarētā automašīna fiksēja automašīnu “Volvo”, kas brauca ar 70 kilometru ātrumu stundā apdzīvotā vietā.

Policijai lūdzot autovadītāju apturēt automašīnu, viņš sāka bēgt. Uz Valsts policijas darbinieku vairākkārtējām prasībām apturēt automašīnu transportlīdzekļa vadītājs nereaģēja. Šķērsojusi vairākus krustojumus, automašīna tika apturēta Sporta ielā.

Noskaidrots, ka 1980. gadā dzimušajam automašīnas vadītājam nav transportlīdzekļa vadītāja tiesībās – tās jau iepriekš ir atņemtas. Tāpat no vīrieša izelpas bija jūtama alkoholam raksturīga smaka, taču no alkohola pārbaudes uz vietas viņš atteicās. Vīrietis tika nogādāts medicīnas iestādē, taču arī tur viņš atteicās no medicīniskās pārbaudes.

Vīrietim par ātruma pārsniegšanu un par nepakļaušanos apturēt transportlīdzekli ir noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Savukārt par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai asinīs Valsts policijā ir sākts kriminālprocess. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas jau ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā un to nodevušas prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.