Velokurjers veic bīstamu manevru A. Čaka ielā; eksperts aicina riteņbraucējus neizvēlēties pilsētas intensīvākās ielas

2 komentāri

“Facebook” parādījies video, kur redzams “Bolt” velokurjers, kurš pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus Rīgā, Čaka ielā. Autovadītāja, kas brauca viņam tieši aiz muguras, pauž sašutumu par bīstamo manevru, kas traucēja citu spēkratu plūsmu.

Kāds ēdienu piegādes firmas velokurjers nesen iekūlās neērtā un potenciāli bīstamā situācijā, cenšoties manevrēt pa Rīgas ielām. Kāda neapmierināta autovadītāja internetā publicēja video, kurā redzams, kā vīrietis cenšas izbraukt pa ielu intensīvā satiksmē, spraucoties gar sabiedrisko transportu. Arī satiksmes eksperts Oskars Irbītis piekrīt autovadītājai.

“Ja mēs skatāmies tīri no satiksmes noteikumu viedokļa, velosipēds tur īsti nedrīkst atrasties. Velosipēds kreisajā joslā drīkst atrasties tikai tad, ja tas apbrauc kādu vai apsteidz. Šajā gadījumā redzams, ka velosipēds vienkārši brauc pa šo kreiso joslas pusi,” komentē satiksmes eksperts Oskars Irbītis.

Par apdzīšanu to nevar nosaukt, jo riteņbraucējs nav iebraucis pretējā kustības joslā. Arī apsteigšana tā nav, jo tad viņam būtu uz priekšu jāvirzās ātrāk nekā blakus braucošajam trolejbusam. Satiksmes eksperts skaidro, ka galvaspilsētas infrastruktūra nav līdz galam sakārtota un uz Aleksandra Čaka ielas riteņbraucējiem nav ko darīt.

“Automobiļi pārvietojas divās joslās, faktiski tur ir viena josla katrā virzienā. Ja mēs skatāmies uz kravas auto, sabiedrisko transportu, tad viņiem braukt diviem blakus nesanāks. Līdzīga iela mums ir arī Valdemāra iela. Arī visi ir saspiesti, brauc ļoti tuvu viens otram. Un saku uzreiz, kā motobraucējs es izvairos no šīm divām ielām, jo sastrēgumu laikā tur divratu transportam īsti nav vietas,” uzskata Irbītis.

Saprotams, ka kurjeram nav daudz variantu, ja pasūtītais ēdiens jānogādā adresē, piemēram, Čaka ielā, un nāksies pa to spraukties tāpat. Oskars Irbītis iesaka, ka ir vērts padomāt par apvedceļiem.

2 komentāri