Vecpiebalgas pagastā pēc smagas sadursmes grāvī nokļūst divi spēkrati

0 Komentāru

Pamatīgs sastrēgums 6. oktobrī ap pusdienlaiku veidojās Vecpiebalgas pagastā, piecus kilometrus pirms Bērzkroga  – tur bija smagi saskrējušās divas vieglās automašīnas un abas, inerces dzītas, nokļuva grāvī, vēsta “Degpunktā”.

Ap septiņiem no rīta pa autoceļu Cēsis-Vecpiebalga-Madona brauca kāds šoferis, vadot “Citoren” spēkratu. Vīrietis virzījās uz Bērzkroga pusi, līdz kustību apturēja meža zvērs. Trieciens sadragāja transportlīdzekli. Šoferis apstājās ceļa malā, izsauca policiju un izlika avārijas trijstūri. Tika noformēts negadījuma protokols, un vīrietis devās prom, jo, iespējams, negribēja ilgi gaidīt ceļa malā, kamēr atbrauc evakuators. Pēc trīs stundām pa to pašu joslu virzījās sarkana “Toyota”, kam pie stūres sēdēja pensionārs. Vīrietis nepamanīja novietoto “Citroen”.

“Viņš stāvēja uz ielas ceļa malā un es ieskrēju viņam aizmugurē,”stāsta “Toyota” vadītājs.

Policija apgalvo, ka “Citroen” vadītājs spēkratu bija novietojis atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem. Astoņdesmit divus gadus vecais “Toyota” vadītājs nevar paskaidrot, kāpēc stāvošā automašīna viņam palika neredzama līdz pat pēdējam – trieciena brīdim.

“Neredzēju viņu, varēja izvairīties no sadursmes, apbraucot šķērsli, bet es viņu neredzēju un braucot aizķēru,” stāsta “Toyota” vadītājs.

Mediķi uz notikuma vietu tika izsaukti plkst. 10.56 minūtēs. Ārsti apskatīja pensionāru un piedāvāja viņam medicīnisko palīdzību, taču avārijā iesaistītais vīrietis no aprūpes atteicās. Par laimi, traumas netika gūtas. Likumsargi brīdina, ka šoferiem šādos ceļa posmos jābrauc uzmanīgi.

Zane Vaskāne, Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste

“Patlaban koki un ceļa malas krāsojas rudenīgos toņos un meža zvēri var būt aizvien sliktāk pamanāmi, tāpēc autovadītājiem jābūt īpaši piesardzīgiem mežainos apvidos. Pastāv lielāka iespēja, ka šādā posmā jebkurā diennakts laikā uz braucamās daļas var izskriet meža dzīvnieks.”

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

Strīdīga situācija Juglā: Rīgas dome ļauj būvēt problēmātisku žogu

Pārdaugavā daudzstāvu ēkā aizdedzies balkons

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Jelgavniece noraizējusies par pazudušo brāli; tiek lūgta iedzīvotāju palīdzība