Varakļānu novadā dzērājšoferis policistam piedāvājis 400 eiro kukuli

23 komentāri
Varakļānu novadā dzērājšoferis policistam piedāvājis 400 eiro kukuli
Ilustratīvs foto. (VALSTS POLICIJA)

Varakļānu novadā kāds dzērājšoferis Jāņu brīvdienu izskaņā pārsniedzis atļauto braukšanas ātrumu un policistam piedāvājis 400 eiro kukuli, informēja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Aizvadītajā naktī īsi pēc pusnakts VP Vidzemes reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas policisti Varakļānu novadā pamanīja automašīnu, kas brauca ar ātrumu 67 kilometri stundā (km/h), lai gan konkrētajā vietā atļauts braukt ar ātrumu 50 km/h.

Lasi vēl – Cipule par Jāņu negadījumu statistiku: Gribētos, lai sabiedrība iemācītos svētkus svinēt, tik daudz nelietojot alkoholu

Pēc Vaskānes teiktā, apturot transportlīdzekļa vadītāju, policijas darbiniekiem radās aizdomas, ka vīrietis ir alkohola reibuma stāvoklī. Veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā, aizdomas par alkohola lietošanu apstiprinājās un vīrieša izelpā konstatētas 1,59 promiles. Lai nerastos nepatikšanas, vīrietis mēģināja policistiem piedāvāt 400 eiro lielu kukuli. Policisti autovadītāju aizturēja un pret viņu sākts kriminālprocess.

Atbilstoši Krimināllikumam par kukuļa došanu vai piedāvāšanu valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

23 komentāri