Valdlauču “rallists” – lai savaldītu bēgošu dzērājšoferi, policistiem nākas izmantot elektrošoku

1 komentārs
Valdlauču “rallists” – lai savaldītu bēgošu dzērājšoferi, policistiem nākas izmantot elektrošoku

Kāds neprātis gaišā dienas laikā Valdlauču iekšpagalmos mēģinājis aizlaisties no policijas patruļas. Straujais brauciens apdraudējis ne tikai divus viņa auto pasažierus, bet ari ikvienu, kurš tobrīd varēja gadīties šā stūrētāja ceļā.

Veicot patrulēšanu, policijas darbinieku uzmanību piesaistīja kāds autovadītājs, kas pa zemes ceļu devās Valdlauču virzienā. Policisti zināja, ka šo ceļu parasti izvēlas, lai nemanāmi nokļūtu šajā apdzīvotajā vietā, un to šad tad dara autovadītāji, kas netālu esošajā pļavā lietojuši alkoholiskos dzērienus.

Varbūt tieši tāpēc inspektorus pārāk nepārsteidza fakts, ka laikā, kamēr šoferis apgrieza patruļauto, “Audi” jau bija “aizlidojis” pa bedraino zemes ceļu, aiz sevis atstājot vien necaurredzamu putekļu mākoni.

Iebraucot Valdlaučos, šis autovadītājs lielā ātrumā šķērsoja arī “gulošos policistus”, neņemot vērā, ka tur ir dzīvojamā zona un atļautais braukšanas ātrums ir 20 km/h.

Šajā situācijā paveicies, jo likumsargi ne uz mirkli nav izlaiduši no sava redzesloka “Audi” pilotu un jau pavisam drīz viņš panākts. Starp citu, bēgšanas laikā automobilī bez paša pārkāpēja atradušies vēl divi cilvēki – kāds jauns vīrietis, kā arī 13 gadus veca pasažiere – bēgošā šofera māsa.

Brīdī, kad policisti viņu mēģinājuši aizvest līdz dienesta auto, vadītājs atteicies to izdarīt un tikai pēc fiziska spēka un elektrošoka pistoles izmantošanas viņš ir sapratis, ka jāpakļaujas policijas darbinieku likumiskajām prasībām.

Lai arī šofera izelpā konstatētas vien 0,7 promiles alkohola, šis brauciens viņam beigsies ar kriminālprocesu, jo pavisam nesen vīrietim par auto vadīšanu reibumā jau atņemta autovadītāja apliecība.