Valdemāra un Hanzas ielas krustojumā Rīgā avarē automašīnas; viena ietriecas kokā

0 Komentāru

Smaga avārija 26. augusta pusdienas laikā notikusi Rīgā, Valdemāra un Hanzas ielas krustojumā, kur viens no vadītājiem pieļāva nopietnu kļūdu un ceļu šķērsoja pie aizliedzošās sarkanās gaismas, vēsta TV3 raidījums ”Degpunktā”.

Valdemāra ielas apkaimē atrodas vairāki veikali, restorāni, aptiekas un citas pilsētas centra sadzīvei nepieciešamas iestādes. Attiecīgi arī gājēju un automašīnu ir ne mazums. Spēkratu plūsma šajā vietā ir īpaši intensīva ne tikai rīta stundās, bet arī vakaros. Tādēļ jebkura avārija, kas ir nopietnāka par kādu noskrāpētu sānu jeb izsistu lukturi, nes līdzi lielus riskus mazāk aizsargātājiem satiksmes dalībniekiem. Šodien notikušais negadījums bija viens no tiem, kas pilnīgi noteikti varēja beigties ar cilvēku upuriem, ja vien neglābtu veiksmīga apstākļu sakritība.

“Mēs strādājām, dzirdējām smagu metālu sasišanos. Pēc skaņas sapratām, ka ir notikusi nopietna avārija. Mūsu ofisu izglāba koks, kas stāvēja uz ceļu. Mūsu apkalpojošās meitenes redzēja, kā mašīna jau “nāk” iekšā pa logu,” stāsta avārijas aculieciniece Lana.

Lanas sacīto vizualizē videonovērošanas kameras ieraksts, kas piefiksēja gan situāciju krustojumā, gan arī pašu negadījumu. Kadros redzams, ka apvidus auto ”Toyota” gandrīz vienlaikus ar kādu mikroautobusu jau uzsāka kustību, proti, pie zaļās luksofora gaismas. Kopā ar mašīnām ceļu pār gājēju pāreju sāka šķērsot arī cilvēki. ”Toyota” automašīna aizķēra baltās ”Peugeot” automašīnas aizmuguri, un tālāk spēkrats vairs nebija kontrolējams.

“Mēs arī bijām pirmie, kas sniedza palīdzību. Pajautājām kundzei, kas noticis, bet viņa bija pamatīgā šoka stāvoklī. Viņa pajautāja, vai nav kādu notriekusi, vai visiem viss kārtībā un kas noticis ar mašīnu, kuru viņa notrieca,” norāda Lana.

Ugunsdzēsējiem glābējiem nebija neviens jāatbrīvo no autosalona, taču bija jālikvidē negadījuma sekas, proti, jāsakopj brauktuve un pilnībā jānozāģē viens no kokiem, kas neizturēja triecienu un nolūza. Mediķi, apskatot ”Peugeot” automašīnas vadītāju, uz vietas pieņēma lēmumu sievieti nekavējoties hospitalizēt. Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienestā (NMPD) ziņo, ka cietušajai ir konstatēti vairāki nopietni ķermeņa ievainojumi, bet slimnīcā kundze nogādāta stabilā stāvoklī. ”Toyota” vadītājs šajā negadījumā cauri tika vien ar izbīli un sabojātu garastāvokli, komentēt situāciju vīrietis nevēlējas. Likumsargi notikušā apstākļus vēl skaidro, oficiālu ziņu par vadītāju atbildību vēl nav.

0 Komentāru