4 komentāri
Vai policijai ir tiesības taranēt bēgošu motobraucēju? Atgadījums Igaunijā izraisa karstas diskusijas
Foto no video

Vērā ņemamu ažiotāžu sociālajos tīklos izraisījusi kāda Igaunijas galvaspilsētas apkaimē notikusi pakaļdzīšanās, kuras rezultātā policija taranēja bēgošu motobraucēju. Vai likumsargiem ir šādas tiesības?

Sociālajos tīklos publiskots video, kas acīmredzot nesen uzņemts Tallinas apkārtnē – tajā redzams, kā Igaunijas policijas ekipāža diennakts tumšajā laikā dzenas pakaļ kādam motociklam, tomēr, nespējot panākt vadītāja apstāšanos, apļveida krustojumā taranē spēkratu. Rezultātā motocikla vadītājs un pasažiere piedzīvo kritienu, pārmetot likumsargiem, ka šāda rīcība apdraudējusi viņu dzīvību.

Video materiāls izraisījis viedokļu dalīšanos – no vienas puses, policija šajā gadījumā reaģējusi asi, taču, no otras – arī pats motociklists varēja apdraudēt citus iedzīvotājus un likumsargi motociklu taranējuši apļveida krustojuma sākumā, kad braucēju ātrums bijis mazāks.

Runājot par pieņemto praksi pašmājās, Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins telefonsarunā ar Skaties.lv skaidroja, ka šādās epizodes likumsargiem jāspēj ātri izvērtēt situāciju un iespējamos riskus. Tomēr viņš uzsvēra, ka policijai nav tiesību taranēt spēkratu, ja tas apdraud kāda veselību vai dzīvību. Ja vajātajai personai ir izdevies aizbēgt, tā tiek izsludināta meklēšanā, un tas vairs netiek traktēts tikai kā ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums, bet arī kā nepakļaušanās policijai, kas tiek uzskatīts par vēl nopietnāku pārkāpumu.

Līdzīga situācija pirms neilga laika notika arī pašmājās, kad Rīgas lidostas apkaimē no likumsargiem bēguļoja kāds motobraucējs. Anučins apstiprina, ka viņš ir izsludināts meklēšanā.

Video

TOP komentāri

 • kalbaska
  +2 +1 -1

  kalbaska

  Šinī gadījumā ko varēja skaidri redzēt video dēļ policijas ir cietusi nevainīga perona moto pasažiere. Tātad policija ir aplami rīkojusies jo ir nevainīgi cietušie.
 • ar skepsi
  0 0 0

  ar skepsi

  D.Anučins, iespējams, nav pareizi saprasts. Kā var izsludināt meklēšanā personu, kuras dati nav zināmi? Proti, ja vadītājam izdevies aizmukt no policijas, kā iespējams pierādīt, ka transportlīdzekli bēgšanas brīdī vadīja tieši persona A, nevis persona B?
 • Taranēt

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl