Vai pienācis laiks ziemas riepām? Autovadītāju un eksperta viedoklis

1 komentārs

Laikapstākļi liecina, ka tuvojas aukstākais gadalaiks. Šis ir laiks, kad arvien vairāk autobraucēju sāk domāt par ziemas riepām un dzirdami visdažādākie viedokļi par to, kad tad ir īstais un pareizais laiks mainīt “auto apavus”.

Daudzi automobiļu īpašnieki šajā rudenī savu auto instrumentu panelī agrās rīta stundās vai naktīs jau redzējuši sniegpārsliņas simbolu, kas brīdina par to, ka gaisa temperatūra noslīdējusi līdz atzīmei, kad uz ceļa iespējams apledojums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Protams, laikapstākļi ir ļoti mainīgi, un dienas laikā gaiss nereti iesilst līdz pat +10 vai vairāk grādiem – tad jau domas par ziemas riepām atkal aizmirstas.

Drošas braukšanas eksperts norāda, ka katram auto īpašniekam šis lēmums ir jāpieņem pašam. Likums Latvijā paredz to, ka ziemas riepām obligāti jābūt uzstādītām no 1. decembra, taču ir zināms, ka aukstā laikā pat bez sniega vai lietus pasliktinās vasaras riepu saķere ar ceļu.

Eksperts pirmos aizdomāties par riepu maiņu aicina tos autovadītājus, kuri ikdienā mēro garus ceļa gabalus vai bieži izbrauc ārpus pilsētām. Tomēr, pati galvenā eksperta atziņa, – nevajadzētu aizrauties ar pārlieku taupīšanu vai sniega gaidīšanu.

Plašāk skatieties raidījuma “Degpunktā” sagatavotajā sižetā!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl