“Vai nu dzīves apnikums, vai arī aizvērās galīgi “širmis”!” Šoferis trīs promiļu reibumā ietriecas Apes bērnudārza žogā

8 komentāri

Otrdien, 24. martā, gaišā dienas laikā pa Apes tukšajām ielām izklaidēties devās kāds 48 gadus vecs vietējais iedzīvotājs.

Sēžot pie automašīnas “Audi TT” stūres, kas paņemta bez piekrišanas, braucējs pārkāpa atļauto ātrumu un citus ceļu satiksmes noteikumus, līdz viņa ceļā pagadījās bērnudārza “Vāverīte” žogs.

“Ja būtu kāda mašīna pa galveno ceļu gājusi, vai… tepat ir pāreja, diez kas nebūtu,” stāsta Jānis, kurš dzīvo netālu notikuma vietai.

Vīrieša vadītajā transportlīdzeklī sēdēja divas sievietes, kas pēc iztriekšanās cauri žogam izlēca no automašīnas un aizbēga. Tikmēr vadītājs ieslēdza atpakaļgaitu un centās izbraukt no izpostītās teritorijas. Viņa plānus izjauca kāds aculiecinieks, kas nostājās priekšā bēgošajam šoferim. Pateicoties garāmgājējam, policija paspēja ierasties notikuma vietā, pirms vīrietis aizbēga. Likumsargiem nācās pasvīst, lai agresīvo braucēju savaldītu.

“Pašā sākumā esot izrādījis pretošanos, nav vēlējies sēsties automašīnā, kā bija norādījis policijas darbinieks, lai varētu ar viņu attiecīgi strādāt, pēc kā, lietojot fizisku spēku, tika iesēdināts transportlīdzeklī,” stāsta Valsts policijas Alūksnes iecirkņa kārtības policijas vecākais inspektors Aleksandrs Fins.

Par spīti neadekvātajai uzvedībai, noteikt braucēja alkohola koncentrāciju izelpā tomēr izdevās. Alkometrs uzrādīja trīs promiles. Vietējie iedzīvotāji spriež, ka aizturētais Apes iedzīvotājs laikam jau piedzīvojis kādu emocionālu pārdzīvojumu, pirms sēdās pie stūres reibumā un destruktīvā noskaņojumā.

“Runāja cilvēki, vai nu dzīves apnikums, vai kaut kas jau bija. Vai arī aizvērās galīgi “širmis”, ka vairs nekontrolēja, ka pārbraucis pāri krustojumam,” saka vietējais iedzīvotājs Jānis.