2 komentāri

Braucot smagās automašīnas tuvumā, noteikti nevienam vien šoferim rodas vēlme pēc iespējas ātrāk to apdzīt vai turēties prāvu gabalu nostāk, jo nekad nevar zināt, kas var atgadīties. Nenoliedzami kravas automašīnas ir krietni lielākas un smagākas. Katra mazākā kļūme, kuras rezultātā var rasties sadursme, ir bīstama. Kā ir iespējams izvairīties no nepatīkamām situācijām, ja nekas cits neatliek, kā ceļu dalīt ar smago auto.

Rīgā, Kārļa Ulmaņa gatvē, smagā automašīna, veicot pārkārtošanos uz labo joslu, aizķer labajā pusē braucošo “Volkswagen”. Nenoliedzami vainīgā loma šajā situācijā jāuzņemas kravas automašīnas vadītājam, tomēr, ja uz negadījumu paskatās no cita skatpunkta un izanalizē vieglā transportlīdzekļa rīcību, iespējams, no šīs situācijas varēja arī izvairīties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jāsecina, ka kravas auto šoferis pat nenojauta, ka labajā pusē varētu parādīties “Volkswagen” auto. Video redzams, ka viņš apbrauc uz ceļa esošo šķērsli un pieņem, ka pēc tā labā josla ir pavisam brīva. Diemžēl smagās automašīnas vadītājs nerēķinājās ar transportlīdzekļiem, kas izbrauc no labajā pusē esošās papildu joslas. Šis nebūt nav vienīgais šāda veida negadījums, kas pieredzēts tieši pilsētas ielās.

Braucot pa šoseju ārpus pilsētas, ”Drošas braukšanas skolas” vadītājs Jānis Vanks iesaka kravas automašīnu apdzīt, ja ceļš ir pārredzams, bet, ja tas nav iespējams, ievērot drošu distanci un turēties kravas auto aizmugurē.

Arī jūnijā kādas “Volkswagen” vabolītes īpašniece sadūrās ar kravas auto pirms apļa netālu no Rīgas HES. Smagā auto šoferis atzina, ka izmēros salīdzinoši mazo spēkratu nemaz nepamanīja.

Vēl noteikti nedrīkst aizmirst par piesardzību lietainās dienās, kad uz ceļa veidojas milzu peļķes. Piemēram, braucot Rīgā pa Krasta ielu. Ja vieglais auto var mēģināt izvairīties no peļķēm, tās apbraucot, tad smagajam transportlīdzeklim tas nav tik viegli izdarāms. Viņa paša drošību izbraukšana cauri ūdenim diži neietekmēs, tomēr to nevar teikt par vieglajiem transportlīdzekļiem. Lielais daudzums ūdens, kas apšļāks blakus esošos auto, var apgrūtināt to redzamību uz vairākām sekundēm.

Pats par sevi saprotams, ka smago automašīnu vadītāji uzņemas atbildību par spēkrata tehnisko stāvokli, kravas nostiprināšanu, atbilstošu riepu izvēli un citām nozīmīgām lietām, kas var ietekmēt gan viņu, gan apkārtējo drošību uz ceļa.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl