“Uzprasās uz nepatikšanām!”; iereibusi kompānija vizinās pa Rīgu, līdz pie stūres pieķer dzērājšoferi

2 komentāri

Brīvdienas naktī policijas ekipāža Pārdaugavā trīs reizes sastapusies ar vienu un to pašu “BMW” spēkratu, un ar katru reizi tikšanās kļuvušas arvien interesantākas.

Pavisam nesen Pārdaugavas kārtības sargi vienā naktī trīs reizes sastapušies ar kādu braucamrīku. Pirmajā reizē inspektors gaišo “BMW X5”, kuru rotāja M burts ievērojis, kad pie ielas malā stāvošā auto pulcējies prāvs bariņš iereibušu jauniešu. Tikai pusstundu vēlāk šis pats automobilis pamanīts jau kustībā, taču, pārbaudot to, atklājies, ka kāds no apreibušo kompānijas tomēr ir skaidrā.

“Vadītājai reibums konstatēts netika, arī citu pārkāpumu nebija, līdz ar to varēja turpināt ceļu. Aptuveni pēc stundas, kas bija jau pāri trijiem naktī, atkārtoti pamanīts šis transportlīdzeklis. Šoreiz gan tas bija novietots stāvēšanai neatļautā vietā un atradās blakus veikalam, kas strādā 24 stundas diennaktī,” stāsta RPP Zemgales pārvaldes galvenais inspektors Mārtiņš Krauze.

Pamanot braucamrīku, inspektors piebremzējis, savukārt BMW šoferis – apgriezies un devies ceļā.

“To redzot, policijas darbinieks nekavējoties pa skaļruni deva rīkojumu apstāties, ko vadītājs arī izpildīja. Tad policija konstatēja, ka transportlīdzekli nu jau vada nevis iepriekš apturētā sieviete, kura nebija reibuma stāvoklī, bet vīrietis,” stāsta Krauze.

Un šoreiz vadītājs bijis krietnā reibuma stāvoklī. Turklāt jau otrreiz apturēto “BMW” spēkratu vīrietis vadīja bez vadītāja apliecības.

“Ieradās Valsts policija, kura izelpā konstatēja 1,9 promiles reibumu. Papildus pārbaudot vīrieša datus, noskaidrots, ka vīrietim noteikta policijas uzraudzība un nakts laikā viņam ir jāatrodas savā deklarētajā dzīvesvietā,” norāda Krauze.

Tas nozīmē, ka papildus kriminālprocesam, kas nu tiks ierosināts par pārkāpumiem ceļu satiksmē un ar to saistītajām klapatām, vīrietim draud nepatikšanas arī par policijas kontroles pārkāpumiem, kas nebūt nav joka lieta un var beigties pat ar kādu laiciņu aiz cietuma mūriem.