“Uzlikām rokudzelžus un pienesām pie mūsu auto”; policija komentē agresīvā “BMW” vadītāja aizturēšanu

36 komentāri

Bēgšana no policijas darbiniekiem arī ar jaudīgo spēkratu ir sarežģīs uzdevums, turklāt, ja autovadītāju pieredze ir maza, bet prātu aizmiglo narkotiskas vielas.

Uldis un Artūrs ir ceļu policijas specrotas darbinieki, kuri ikdienā par drošību uz ceļiem gādā, strādājot dažādās ekipāžās, taču šodien vīriem bija lemts kopā satikties uz šosejas, viena agresīva un bīstamā ”BMW” autovadītāja aizturēšanā. Viss sākās, kad likumsargi uz Jelgavas šosejas pamanījuši kreisajā joslā stāvošu ”BMW” septītās sērijas braucamrīku ar Francijas valsts reģistrācijas numuriem.

Pie automašīnas stāvēja gados jauna sieviete, kura ar degvielas kanniņu veica automašīnas uzpildi, taču, ieraugot tuvojošos patruļekipāžu, sāka manāmi nervozēt, pārtrauca uzpildi un steidzās iekāpt ”BMW” salonā.

“Šoferītis kaut ko nokliedzās, abi iekāpa mašīnā, durvis jau bija nobloķētas, un sāka mukšanu. Tika ieslēgtas bākugunis, speciālie skaņas signāli ar lūgumu apstāsies, uz ko viņi nereaģēja. Sākumā viņi brauca Rīgas virzienā, tad nogriezās uz Tīraini,” stāsta VP Satiksmes drošības pārvaldes pārstāvis Uldis Jaunalksnis

Traucoties pa lielceļu melnā auto šoferis šķietami aizmirsa par visiem ceļu satiksmes noteikumiem, vairākkārt pārkāpa ātruma ierobežojumus, vadīja mašīnu agresīvi, provocējot avārijas situācijas un apdraudot citus braucējus. Saprotot, ka pārgalvis tik vienkārši nepadosies, policijas darbinieki pieprasījuši palīgspēkus un auto tvarstīšanai pievienojās vēl viena patruļekipāža.

“Kolēģis palaida mūs pa priekšu, diezgan ekstremāli sanāca viņu apsteigt, lai veiktu blokādi, radītu traucējumus. Turpinot bēgšanu, vadītājs centās izbraukt pa pļavu, kur viņš bojāja mūsu transportlīdzekli,” stāsta VP Satiksmes drošības pārvaldes pārstāvis Artūrs Homa.

”BMW” tika līdz Vecās Jelgavas šosejas galā un rezultātā nokļuva strupceļā. Viņš centās apgriezties, lai izsprauktos starp patruļmašīnām un turpinātu bēgšanu, taču nesavaldīja savu braucamrīku un izraisīja vēl vienu avāriju ar policijas dienesta auto, bet pats ieripoja grāvī.

“Mēs ar savu transportlīdzekli spējām izbraukt no grāvja, izkāpt ārā un meža masīvā viņu pārtvert, aizturēt un veikt pārbaudi. Pretošanās bija ļoti minimāli, to mēs viņam neļāvām. Uzlikām rokudzelžus un pienesām pie mūsu auto. Tālāk jau veicām pārmeklēšanu uz aizliegtām vielām vai kādiem ieročiem,” norāda Homa.

Ieročus likumsargi pie septiņpadsmit gadus vecā vadītāja neatrada, bet veselu kaudzi ar valsts reģistrācijas numuriem no Latvijas un Vācijas gan, turklāt vīrieša uzvedība liecināja par to, ka viņš, iespējams, ir apreibinošu vielu iespaidā.

Nepakļaušanās policistiem, sēšanās pie stūres nesasniedzot 18 gadu vecumu, tā ir tikai mazākā daļa no pārgalvja sastrādātajiem pārkāpumiem. Izmeklēt šo visai neparasto gadījumu ieradās arī valsts policijas izmeklētāji. Viņiem būs jānoskaidro tas, kas attiecas uz mašīnā atrastajām aizliegtajām vielām un jau minēto numurzīmju izcelsmi.

36 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Pārdaugavā daudzstāvu ēkā aizdedzies balkons

Aizmiglots prāts un avārija - dzērājšofera mēģinājums aizstūrēt mājās beidzas ar lielām nepatikšanām

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Strīdīga situācija Juglā: Rīgas dome ļauj būvēt problēmātisku žogu