Uz Ventspils šosejas notriec alni, un meža iemītnieka dzīvība izdziest

4 komentāri
Uz Ventspils šosejas notriec alni, un meža iemītnieka dzīvība izdziest

Uz Ventspils šosejas, netālu no ciemata Kūdra, Babītes novadā, uz ceļa saskrējās vieglais auto un negaidīti no meža izskrējis alnis, kurš sadursmē gāja bojā, vēsta “Degpunktā”.

Šorīt kāda vīra acu priekšā, kad viņš ar savu automašīnu pa Ventspils šoseju no Tukuma brauca uz Jūrmalas pusi, pēkšņi izskrēja alnis. Pāri par divsimt kilogramiem smagais dzīvnieks atsitās pret “Audi” vējstiklu, to sasitot tā, ka tam nevar redzēt cauri. Mašīna bija steidzami jāaptur, un šoferis saprata, ka labākais risinājums ir, cik nu iespējams, saudzīgi nobraukt no ceļa.

Šoferis pauž bažas, kas būtu noticis, ja viņa vietā būtu, piemēram, sieviete ar bērnu. Sekas varētu būt daudz bēdīgākas.

Avārija notika ārpus apdzīvotas vietas, vadītājs stāsta, ka braukšanas ātrumu viņš nebija pārsniedzis, pat braucis nedaudz lēnāk par atļauto intensīvās satiksmes dēļ. Brīnumainā kārtā nekādus ievainojumus šoferis neguva, taču meža dzīvniekam pastaiga pa brauktuvi izrādījās nāvējoša.

Lai savāktu aļņa mirstīgas atliekas, tika izsaukti atbildīgie dienesti, bet palīgā “Audi” īpašniekam izsaukts evakuators. Kungam, kas šodien piedzīvoja baisus mirkļus, bija arī ko teikt par kopējo situāciju šajā ceļa posmā. Viņš norādīja, ka šo apkaimi varētu saukt par vietu, kur vadītājiem īpaši jāsargās no dzīvniekiem un tas neesot pieņemami.

Autovadītāja ieskatā, attiecīgajā vietā, kura ir bīstama kā izplatīta medību vieta, vajadzētu norobežot mežu no šosejas vai vismaz uzstādīt brīdinājuma zīmi, ka šajā vietā uz ceļa var izskriet meža dzīvnieki.

Sazinājāmies ar atbildīgajiem dienestiem, šajā gadījumā ar “Latvijas Valsts ceļu” pārstāvjiem. Par to, kas un vai vispār darāms šajā šosejas posmā, atbildi šīs dienas laikā nesaņēmām.