Uz Ventspils šosejas divu automašīnu sadursmē traumas gūst trīs cilvēki

3 komentāri

Nopietnus ievainojumus 27. jūlija rītā guva trīs cilvēki, kas piedalījās ceļu satiksmē uz Ventspils šosejas, Salas pagastā. Apstākļi smagajai avārijai nav precīzi zināmi, bet ir skaidrs, ka kāda no iesaistītajām automašīnām pēkšņi iebrauca pretējā joslā. Liecinieki, redzot vairākus cietušos, nekavējoties steidzās sniegt pirmo palīdzību, vēsta TV3 raidījums ”Degpunktā”.

Rīta agrumā divas vieglās automašīnas nesadalīja ceļu uz Ventspils šosejas, Varkaļu apkaimē. Pie baltas krāsas ”Škoda” automašīnas stūres sēdēja sieviete, bet pretim braucošā ”BMW” autovadītāja sēdvietā atradās vīrietis, kas veda trīs pasažierus. Sadursme bija strauja un bez saprotama iemesla, stāsta garāmbraucējs Gatis.

“Tūlīt pēc plkst. 7.00 no rīta “Škoda” automašīnas vadītāja iebrauca pretējā braukšanas joslā un saskrējās ar “BMW” vadītāju. “BMW” nozuda grāvī, “Škoda” uzmeta pāris 360 grādu lokus ap sevi un apstājās savā joslā, griezās kā karuselī,” stāsta aculiecinieks Gatis.

Izsprāga drošības spilveni, automašīnu detaļas lidoja, kur pagadās. Uz smago avāriju izbrauca četras Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādes, tostarp speciāla ārstu vienība, kas pievienojas ļoti nopietnu ievainojumu gadījumos. Līdz viņu ierašanās brīdim aculiecinieki darīja, ko varēja, lai palīdzētu cietušajiem.

“Es uzreiz piesteidzos pie “BMW” sniegt šoferim pirmo palīdzību, un kolēģis pieskrēja pie “Škoda” vadītājas,” stāsta Gatis.

”Škoda” automašīnas vadītāja bija iesprostota deformētajā automašīnas vrakā, tāpēc ieradās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) brigāde, kas ekipēti ar speciālu tehniku metāla sagriešanai. Satiksme tika bloķēta abos virzienos, lai atvieglotu operatīvo dienestu darbu.

“Notikuma vietā ugunsdzēsējiem glābējiem bija jāatbrīvo viens cilvēks, izmantojot hidrauliskos instrumentus. Cilvēks tika izcelts no automašīnas un nodots mediķu aprūpē,” skaidro VUGD pārstāve.

”BMW” automašīnā sēdošie puiši no auto izķepurojās pašu spēkiem. Mediķu brigādes uz slimnīcu aizveda trīs cilvēkus, vienu vieglākā stāvoklī nekā pārējos.

”Divi cietušie ir ar salīdzinoši smagākām traumām, abos gadījumos ir politrauma, tās ir ļoti nopietnas traumas, vairāku ķermeņa daļu smagāki ievainojumi, bet stāvoklis vērtējams kā stabils, ir pie samaņas, ar vidēji smagām traumām nogādāti ārstniecības iestādē,” skaidro NMPD.

Likumsargi ziņo, ka alkoholu neviens no vadītājiem lietojis nebija. Izskan oficiāli neapstiprināta informācija, ka autovadītāja varbūt iemigusi pie stūres. Kāpēc sieviete iebrauca pretējā joslā un kas notika brīžus pirms sadursmes, turpinās skaidrot policijas inspektori. Ap plkst. 11.00 satiksme abos virzienos tika atjaunota.

3 komentāri