Trolejbusa un auto avārija Ķengaragā: cik bīstams ir izsistais caurums ēkas sienā?

1 komentārs
Trolejbusa un auto avārija Ķengaragā: cik bīstams ir izsistais caurums ēkas sienā?
EDIJS PĀLENS, LETA

Likumsargi apstiprinājuši, ka ”Mercedes” vieglā spēkrata šoferis, kas trešdien izraisīja avāriju Ķengaragā un pakļāva briesmām vairākus cilvēkus, pie automašīnas stūres sēdies alkohola reibumā. Pārkāpēja bezatbildības dēļ slimnīcā ar dažādām traumām nonākuši seši cilvēki. Cik bīstams ēkai ir bijis trolejbusa trieciens?

Par piedzīvoto smago negadījumu Prūšu un Bultu ielas krustojumā atgādina spēkrata detaļu lauskas, apskrāpētais asfalts un ar finiera plāksnēm aizsistais milzīgais caurums daudzstāvu mājas sienā. Izdemolētajā dzīvoklī notiek aktīvi tīrīšanas darbi.

Mājinieki mazgā grīdu un celtniecības maisos no istabas nes ārā betona atlūzas. Neatkarīgi no tā, ka skarta mājas nesošā siena, būvvaldes inspektori secinājuši, ka bojājumi ēkai draudus nerada.

Vērienīgi remontdarbi jāveic gan iekštelpās, gan kārtībā jāsaved mājas fasāde. Dzīvokļa saimnieki šobrīd ir satraukti par to, kā tiks sakārtota remontdarbu finansiālā puse, jo pašiem tik daudz lieku līdzekļu nav. Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja pārstāvji mierina, ka nesaskata nekādus šķēršļus, kas varētu traucēt visiem cietušajiem tikt pie atlīdzības.

Avārijas izraisītājs un “Mercedes” pasažieris guvuši nopietnus ievainojumus, tajā skaitā krūšukurvju un galvas traumas. Stacionārā ar galvas, rokas un kājas traumām nogādāti četri trolejbusa pasažieri. Pret “Mercedes” vadītāju ir uzsākts kriminālprocess, kas paredz bargu sodu, proti, līdz pat desmit gadiem cietumā.