“Trāpīja aklajā zonā”; Rīgas centrā “Rīgas satiksmes” minibuss notriec gājēju

2 komentāri

Piektdien neveiksmīgu apstākļu sakritības dēļ, kādā sieviete kas šķērsoja ceļu pa regulējamu pārēju Gogoļa ielā, pakļuva zem sabiedriskā transporta riteņiem. No nopietnām traumām gājēju paglāba tas, ka spēkrata vadītājs tik tikko bija uzsācis kustību un nepaspēja uzņemt ātrumu.

Pasažieri, kuri piektdien ar 322. maršruta “busiņu” bija ceļā uz Pārdaugavu, galamērķī nonāca ar nelielu nokavēšanos, “Rīgas satiksmes” minibuss, nobraucot vien dažas pieturas no galapunkta Abrenes ielā, iekļuva satiksmes negadījumā. Gogoļa un Turgeņeva ielu krustojumā, veicot pagriezienu, transportlīdzeklis notrieca pa gājēju pārēju ejošu sievieti.

“Viņa pareizi šķērsoja ceļu pie zaļās luksofora gaismas. Viņa vienkārši man trāpīja kaut kur, te vispār nebija nekāds ātrums. Es tikko uzsāku kustību. Faktiski ātrums nekāds nebija, varbūt viņa skrēja, varbūt no sāna izlīda, kaut kā tā sanāca. Trāpīja aklajā zonā,” stāsta minibusa vadītājs Sergejs.

Pēc sadursmes Sergejs steidzies pie cietušās, lai sniegtu viņai pirmo palīdzību, vienlaikus par incidentu ziņojot dispečeriem. Pēc šofera teiktā, sieviete bijusi pie samaņas un šķietami nebija guvusi nopietnas traumas.

“Nekustināju viņu, kamēr nepārliecinājos, ka viņa var kustēties, nekas nesāp un nav salauzts. Vienkārši sieviete nedaudz sasitās krītot. Viņa atteicās uz notikuma vietu saukt policistus, es viņai piedāvāju vismaz izsaukt medicīnisko palīdzību. Palīdzību tomēr jāsniedz, tomēr sieviete ar galvu atsitās,” norāda Sergejs.

Uz notikuma vietu atbraukusī mediķu brigāde adresē nostāvēja nepilnas piecpadsmit minūtes. Ārsti apskatīja cietušo un tomēr drošības pēc pieņēma lēmumu par sievietes nogādāšanu slimnīcā.