Traģiska nedēļa uz Latvijas ceļiem: gājēju un šoferu neuzmanība prasījusi jau piecu cilvēku dzīvības

Gan gājēju, gan autobraucēju neuzmanība šonedēļ prasījusi jau piekto upuri, kurš miris ceļu satiksmes negadījumā. Likumsargi un braukšanas eksperti, analizējot pēdējo dienu traģiskās avārijas, skaidro, kāpēc atrasties uz ceļa šobrīd ir īpaši bīstami.

Atpakaļ uz rakstu

12 komentāri

 • Linda

  Linda

  Diemžēl tā kā cilvēks vēl notriec citu un aizbrauc, ir tieši tikpat ticams, ka šoferis arī nebrauca ikurāt uz 90 (vai cik nu tur atļauts). Ja cilvēks lido kā idiots pie ceļa apstākļiem, kur nevar 200m uz priekšu NEKO redzēt, tad ir augstākā mērā nekorekti vainot gājējus. Tam auto gaismas bija ieslēgtas? To ar neviens nevar pārbaudīt. Bet gājēja redz vainīga..
  Patiesībā šobrīd izskatās, ka, aj kādu noslaktē, pietiek vnk atstāt uz braucamās daļas, visiem viss uzreiz būs skaidrs - policistiem tai skaitā, nebūs ne izmeklēšanas, ne riska, ka noķer.
 • Raitis Strautmanis

  Raitis Strautmanis

  Atkārtošos,skumji, bet laikam jau tam gājējam ir dziļi vienaldzīgs viņa liktenis... Sak, kas būs, tas būs... priekš kam vēl kaut kādus atstarotājus...
  Es braucu ar velo un gaismas man ir pirmajā vietā, jo pārsvarā nākas pa tumsu braukt.
 • Andrejs Strazds

  Andrejs Strazds

  Tumšas drēbes tumsā, lietū..., pretī braucošo gaismas, nu nevar pamanīt neko, ko nevar pamanīt... 🤔😢
 • Marina Janitēna

  Marina Janitēna

  Bieži dodos pastaigàs ar mazo..
  Nâkas trakas lietas redzêt uz ceĺiem...
  Pensionâriñi skrien pâri ceļam neatļautâs vietâs, luksaforus śķêrso pie neatļautâs sarkanãs gaismas...
  Šoferīśi tik brauc un nepiebremzë, jo , jã..viñiem ir priekśroka un galvenais ceļš, kâ arī atļauta kustība.
  Tâpêc nepiekrītu tam, ka lielâkā problëma uz ceļiem ir mazi bêrni...šobrīd izskatâs, ka tie ir vecāka gada gâjuma cilvëki...
  Tâ vien gribas pateikt tiem steidzīgajiem...
  Nu kur skrienat...vai tiešām savu dzìvību věrtëjat tik zemu, ka riskĕjat ar to ???
  Un tā laimes spĕle.... ja nu paspêšu pârskriet pāri..un ja ne ???
 • Sieviete

  Sieviete

  Es piekrītu tie, kas staigā bez atstarotājiem ir tiešām grūti pamanīt it īpaši ārpus pilsētas. Bet pilsētā kur tu ej pāri savām zaļajām un kāds "gudrītis" neredz, ka tev ir zaļais un brauc virsū. Tas nav normāli. Jo blakus joslā ir uz sarkanā apstājies trolejbuss. Tas nav normāli. Es vakar jau otro reizi uz vienas un tās pašas gājēju pārejas par mata tiesu nenokļuvu uz mašīnas kapota. Jo pēc pirmās reizes esmu ļoti uzmanīga. Nesaprotu kā var nepamanīt, ka tev deg sarkanais.
  • Inga

   Inga

   Arī pilsētā melnie gājēji ir neredzami. Lai saprastu vajag pabraukt kaut blakus sēžot. Protams,ja brauc uz sarkano gaismu šoferis nav gudrs. Bet ja nogriežas pa labi vai kreisi un gājējs ir neredzams tad slikti ir abiem.
   • L

    L

    Tāpēc ir jābrauc tādā ātrumā, lai VARĒTU redzēt! Ja TIK daudz autoskolā neiemāca, tad ir jāpārliek eksāmens. Es ieteiktu vispār CSDD eksāmenā (vai vismaz autoskolas braukšanas apmācībā) iekļaut obligāto daļu par braukšanu nepietiekamas redzamības apstākļos. Nogriežoties, vienalga, vai ir/nav pāreja, gājēji un velo un visi, kas šķērso brauktuvi IR jālaiž, un, ja neko nevar redzēt, tad ir jāsamazina ātrums un jāpaskatās, nevis jāieurbjas priekšā esošajam auto pakaļā un tik jālido!
 • Laura Gulbe

  Laura Gulbe

  Gājēji, un tikai gājēji par sevi atbild! Ja viņi ir tik bezatbildīgi,un staigā gar ceļa malu, bez atstarojošās vestes, tad tikai un vienīgi viņi nes par sevi atbildību!

  kur prāts tumšajā laikā,iet pa ceļu, kur ir dzīvā satiksme,bez vestes?!!! 🤦🏻‍♀️
 • Aiga Elksne Jegorova

  Aiga Elksne Jegorova

  Tak tie gājēji ir traki! Šovakar braucu Rīga - Jelgava un, ejam pa ceļa malu, pedējā brīdī pamanīju gājēju. 😲 skatos atpakaļgaitas spogulī: jā, tumšā apģērbā, bez atstarojošajiem elementiem un bez atstarojošās vestes 😥
  • Raitis Strautmanis

   Raitis Strautmanis

   Aiga Elksne Jegorova skumji, bet laikam jau tam gājējam ir dziļi vienaldzīgs viņa liktenis... Sak, kas būs, tas būs... priekš kam vēl kaut kādus atstarotājus...
  • Laura Pastare

   Laura Pastare

   Aiga Elksne Jegorova vakar vakarā tādus daudzus redzēju posmā Rēzekne - Līvāni. Īpaši Rēzeknē babuļa bez atstarotāja ārpus apdzīvotas jau, bez apgaismojuma logiski , nevis pa pašu maliņu bet gandrīz pa ceļa vidu.
 • Nadežda Krasnā

  Nadežda Krasnā

  Nu diemžēl tā ir taisnība! Jo cilvēki staigā bez atstarotājiem tumšajos vakaros! 😠😠😠😠

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!