Traģiska nedēļa uz Latvijas ceļiem: gājēju un šoferu neuzmanība prasījusi jau piecu cilvēku dzīvības

12 komentāri
Traģiska nedēļa uz Latvijas ceļiem: gājēju un šoferu neuzmanība prasījusi jau piecu cilvēku dzīvības
EKRĀNUZŅĒNUMS

Gan gājēju, gan autobraucēju neuzmanība šonedēļ prasījusi jau piekto upuri, kurš miris ceļu satiksmes negadījumā. Likumsargi un braukšanas eksperti, analizējot pēdējo dienu traģiskās avārijas, skaidro, kāpēc atrasties uz ceļa šobrīd ir īpaši bīstami.

Šobrīd uz Latvijas ceļiem nav droši atrasties ne gājējiem, ne automašīnā sēdošajiem. Braukšanas skolas direktors stāsta, ka šā brīža netipiskie laikapstākļi apgrūtina redzamību uz ceļa un cilvēkiem jābūt īpaši uzmanīgiem, piedaloties satiksmē.

Ceturtdien ap plkst. 6.00 policija steidzās uz Atašienes pagastu Krustpils pusē. Uz ceļa mirusi gulēja kāda 62 gadus veca sieviete, kas centās šķērsot autoceļu Krāslava-Preiļi-Madona. Diemžēl šonedēļ bojā gājuši vairāki gājēji, kurus transportlīdzekļu vadītāji pirms sadursmes nav pamanījuši.

Negadījums notika tumšajā diennakts laikā, un gājējai nebija gaismu atstarojošo elementu. Saistībā ar notikušo Jēkabpils iecirknī tika uzsākts kriminālprocess par krimināllikuma 360. panta otro daļu. Valsts policija aicina cilvēkus nepakļaut sevi riskam un rūpēties par savu drošību.

Drošas braukšanas skolas direktors Jānis Vanks akcentē, ka nelaimes gadījums ir likumsakarīgs. Šoferi, sēžot pie stūres, aizmirsuši novērtēt riskus, ko atnesusi siltā ziema.

Likumsargiem zināms, ka sieviete sadursmes brīdī atradās uz ceļa braucamās daļas. Citas traģiskā negadījuma detaļas plašāk izskatīs turpmākajā izmeklēšanā.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā

12 komentāri