Traģiskā kravas auto un velosipēdistes sadursme Brīvības gatvē: vai no tās varēja izvairīties?

5 komentāri
Traģiskā kravas auto un velosipēdistes sadursme Brīvības gatvē: vai no tās varēja izvairīties?
EKRĀNUZŅĒNUMS

Kamēr Valsts policijas darbinieki šķetina, Brīvības ielā notikušā negadījuma iemeslus, “Degpunktā” devāmies uz Drošas braukšanas skolu, lai iztaujātu ekspertu par to, kā mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem justies droši un kāpēc kravas automašīnām labāk mest līkumu.

Drošas braukšanas eksperts Jānis Vanks atturas no komentāriem par konkrēto incidentu un izvairās minēt, kurš no satiksmes dalībniekiem vainojams šajā traģiskajā negadījumā, taču norāda, ka ir vairākas lietas, kuras ir jāatceras ikvienam satiksmes dalībniekam. Kravas automašīnu vadītājiem ap auto ir diezgan lielas tā sauktās “aklās zonas”, īpaši labā puse, kur atrodas priekšējie riteņi.

Vienalga vai ejat ar kājām, vai braucat ar riteni, vai vieglo auto – izvairieties no nonākšanas šajā punktā – tas var būt bīstami! Taču tas nebūt nav viss. Velosipēdistiem pat situācijās, kad ir priekšroka, jāpārliecinās, vai viņi ir pamanīti. Un tas pats attiecas arī uz smago auto vadītājiem.

Spriežot par konkrēto negadījumu, nonākam pie secinājuma, ka, lai arī tas nav obligāti, – no šādām situācijām vismaz pilsētās un citās blīvi apdzīvotās vietās varētu pasargāt kāds, kurš nāk talkā kravas auto šoferim. Un pieskata, lai kāds nenonāk zem riteņiem.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā