Traģiska avārija pie Svētciema: pēc sadursmes ar “fūri” iet bojā vieglā auto šofere

Diemžēl ceturtdienas rīts sākās ar bēdīgām ziņām no Salacgrīvas apkaimes Vidzemē. Uz valsts galvenā autoceļa – VIA Baltica, saskrējās kravas un vieglā automašīna un mazākā braucamrīka šoferei incidents izrādījās letāls.

Atpakaļ uz rakstu

26 komentāri

 • Osis mammas dēlsk

  Osis mammas dēlsk

  Ko var ņemties taa taču myysyRīgas firma. Visu tacu nopeerk ja ir nauda
 • Andrejs Bērziņš

  Andrejs Bērziņš

  No LV spēkā esošajiem ceļu satiksmes noteikumiem.
  9. Braukšanas ātrums, distance un intervāls
  100. Ja izveidojas ceļu satiksmei bīstami šķēršļi vai citas briesmas, kuras transportlīdzekļa vadītājs spēj pamanīt, viņam jāsamazina braukšanas ātrums vai pilnīgi jāaptur transportlīdzeklis, vai, neradot bīstamību citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, šķērslis jāapbrauc.
  101. Ārpus apdzīvotām vietām transportlīdzekļu braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt:
  101.2. automobiļiem un autobusiem, velkot piekabi, un kravas automo­biļiem, kuru pilna masa pārsniedz 7,5 t, – 80 km/h
  105. Transportlīdzekļa vadītājam atkarībā no braukšanas ātruma jāizvēlas tāda distance, lai, priekšā braucošajam transportlīdzeklim bremzējot, būtu iespējams izvairīties no sadursmes, kā arī jāizvēlas tāds intervāls, kas nodrošina ceļu satiksmes drošību.
  106. Ārpus apdzīvotām vietām šo noteikumu 241. un 243. punktā minēto transportlīdzekļu (transportlīdzekļu sastāvu) vadītājiem starp savu un priekšā braucošo transportlīdzekli jāietur tāda distance, kas, izteikta metros, ir ne mazāka par pusi no transportlīdzekļa braukšanas ātruma. Šī prasība nav spēkā, ja transport­līdzekļa vadītājs gatavojas apdzīt, kā arī intensīvas ceļu satiksmes apstākļos.

  Vēlos pasvītrot 106.punkta noslēguma daļu:
  "Šī prasība nav spēkā, ja transport­līdzekļa vadītājs gatavojas apdzīt, kā arī intensīvas ceļu satiksmes apstākļos."

  Saskaņā ar šo likumu smagās automašīnas vadītājs drīkst neievērot drošības distanci līdz priekšā braucošajai mašīnai, ja gatavojas apdzīt un, ja ir intensīvas satiksmes apstākļi.

  Tā, kā beidzas ar likumu atļautā distances neievērošana iespējamā autovadītāja versijā, mēs redzam konkrētajā avārijā. Tāpat viņam ir likumīgas tiesības novērtēt situāciju kā intensīvas satiksmes apstākļus, kas dod viņam tiesības neievērot distanci. Populāri tas nozīmē - braukt cieši aizmugurē priekšā braucošajai mašīnai.

  Pilnīgi nekā nevēlos attaisnot šoferi, kurš izdzēsa sievietes dzīvību.
  Vēlos pievērst uzmanību likumam un likumdevējiem, kuru, manuprāt, noziedzīgā nolaidība šadas situācijas provocē.
  • Andrejs Bērziņš

   Andrejs Bērziņš

   Latvijas ceļu un satiksmes apstākļos likumīgi atļaut vilcējiem un citām kravas automašīnām braukt ar ātrumu 80km/h ir prātam neaptverami.
   Ilustrācijai - ar tādu ātrumu kravas automašīnas Vācijā drīkst pārvietoties tikai pa autobāni.
 • Osis mammas dēls

  Osis mammas dēls

  Piedodiet ir dziiva mammas blakus seedētaaha viņa zin patiesiibu buus ziepes lielas visiem. Cik esam mobilizeeti un cik ilgi jaaciešaas cietušiem kameer medicīna tiek klaat buus jaatbild atieciigaam instaceem. It
 • tālbraucējs

  tālbraucējs

  LV notiek totāla direktīvu neievērošana. LKW šoferi aizmieg pie stūres. Mauku zeme!
 • Osis mammas dēls

  Osis mammas dēls

  Ko fantazējiet un ņemieties! Fūrei ja nebija kur likties bija jaaņem pa labi tu ir graabītis 30 cm dziļš kur uzlēktu uz vecaa ceļa.Šoferis izvēlējaas kreiso tu vareeja buut Eko lains un buutu daudz gaļas masasu bet gadiijaas mana mammīte. Ieteiktu luudzu nemurgojiet un ļaujiet aizgaajējai atduseet. Tur izdzīvot viņai nebija lemts ja fūre iedzen graavī un nospiež. Lai Dievs ar jums visiem žēliigs Viņš zin kaa bija un kurš vainīgs. Jaa sods buus pēc nodarītās slepkavības bargs.....
 • Dr
 • Andris

  Andris

  Kāpēc Latvijā ir tik daudz negadījumu uz ceļiem ar bojāgājušie,bet kaimiņvalstīs ne .Varu teikt ,ne jau MŪSU ceļi pie vainas .Tā ir vainas visatlautibai, ko pieļauj mūsu kontroles uz ceļiem. Kā ārdās dažādi spēkrati ar citu valsts numuru zīmēm, vajprats .Sacīkšu p0ligons .
 • Roberts

  Roberts

  Nē nu protams vieglas smiltis.
  Bet tomēr.
  Ja priekšā kkas ož pēc briesmām nu tak samazinam ātrumu noptvaj.
  Nu nav labi ka kaads mirst

  Bet katrs
  Katrs no mums nosaka drosibu sev apkart
  Skarbi bet fakts
 • Ronalds

  Ronalds

  Par distanci ir jāņem priekšā visus satiksmes dalībniekus bez izņēmuma. Un ļoti liels īpatsvars leiputrijā ir ar kravas auto slikto stāvokli kopumā. Es nezinu kā var skati iziet smagais kurš ir pieķerts braucam bez vairākiem bremžu klučiem?! No kurienes tādam skate logā un tikai nevajag stāstīt ka pēc skates nokrita. Kontrole leiputrijā svilpo ar visiem ceļiniekiem. Ceļi arī vienkārši kolosāli. Ja ar vieglo ne tik jūtami, tad ar smago braucot es izjūtu tādus sitienus, ka rokas no stūres sit nost. A tos raķešu puikas kas savlaicīgi nemācēja ātrumu samazināt un stiepa līdz pēdējam vajadzētu sodīt atbilstoši. Tā sieviete varēja neiet bojā.
 • Jāzeps

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!