Traģiska avārija pie Svētciema: pēc sadursmes ar “fūri” iet bojā vieglā auto šofere

26 komentāri
Traģiska avārija pie Svētciema: pēc sadursmes ar “fūri” iet bojā vieglā auto šofere

Diemžēl ceturtdienas rīts sākās ar bēdīgām ziņām no Salacgrīvas apkaimes Vidzemē. Uz valsts galvenā autoceļa – VIA Baltica, saskrējās kravas un vieglā automašīna un mazākā braucamrīka šoferei incidents izrādījās letāls.

Ceturtdien ap plkst. 9.00 no rīta šī smagā baļķvedēja šoferis brauca Igaunijas virzienā, taču aptuveni divu kilometru attālumā no Svētciema kravas automašīnai pēkšņi plīsa priekšējā kreisā riepa. Par laimi, šoferis bija spējīgs savaldīt vairākas tonnas smago, gandrīz nevadāmo braucamrīku un nekavējoties apstājās ceļa malā.

Kamēr šoferis vāca plīsušās riepas pārpalikumus, kas mētājušās uz ceļa, aiz kravinieka izveidojās neliels sastrēgums. Viena no automašīnām, kas, bremzējot tuvojās baļķvedējam, bija kādā “fūre” no Polijas. Tās vadītājs samazināja braukšanas ātrumu un gaidīja brīdi, kad viņš varēs veikt apdzīšanas manevru. Aiz viņa traucās kravas automašīna “Mercedes”, tā šoferis acīmredzot nebija laikus pamanījis šķērsli uz ceļa un pieļāva liktenīgu kļūdu.

“Es braucu aiz Polijas “fūres”, tās šoferis nedaudz pagrieza stūri pa kreisi, bet acīmredzot ieraudzīja, ka pretēja josla ir aizņemta un strauji atgriezās savā joslā, un uzsita pa bremzēm. Es pat viņa bremžu signālus neredzēju. Tai kravas automašīnai no Polijas? Jā. Es sāku bremzēt, bet jau redzēju, ka nepaspēšu. Gribēju ”palikt zem sitiena” spēkrata labo pusi, lai vismaz taisni neiebrauktu viņam aizmugurē, bet ar labo sānu un pats paliktu dzīvs,” stāsta šoferis.

Izvairoties no sadursmes, “Mercedes” vadītājs iebrauca pretējā joslā, kur neveiksmīgas sagadīšanās dēļ tobrīd atradās vieglā automašīna “Volkswgen Passat”. Sieviete, kas vadīja braucamrīku, saprata, ka sadursme ir neizbēgama, un grieza stūri pa labi. Diemžēl liktenīgā kārtā abu vadītāju domas sakritušās.

“Es viņu piespiedu un iestūrēju gravī. (DP: Tā sanāca, ka jūs abi mēģinājāt izvairīties no sadursmes, bet braucāt vienā virzienā?) Es pat centos izvairīties no sadursmes ar viņu. Ja es būtu sabojājis savu mašīnu un ”fūri”, tas vēl nekas, bet, kad es ieraudzīju viņu, nolēmu ar ”purnu” iebraukt gravī. Esmu piesprādzēts, man ir liela mašīna, apgāztos, man būtu tikai nobrāzumi,” teic šoferis.

Rezultātā abi auto nokļuva grāvī, bet “Volkswagen” spēkrats daļēji pakļuva zem “Mercedes” kravas auto. Pēc brīža pie avārijas vietas piesteidzās notikušā aculiecinieki un izsauca operatīvos dienestus. Vienaldzīgs nepalika arī smagas automašīnas šoferis, kurš mainīja plīsušo riepu.

“Volkswagen” šofere guva kritiskus ievainojumus. Viņas dzīvība izdzisa mediķu automašīnā pa ceļam uz slimnīcu. Smagā stāvoklī ir arī vieglā spēkrata pasažiere, kas sēdēja blakus. Par viņas dzīvību pašlaik cīnās ārsti. Par traģisko incidentu policijā jau sākts kriminālprocess, un Valsts policijas pārstāvjiem būs jāuzklausa ne tikai “Mercedes” šofera versija par notikušo, bet arī jāaptaujā avārijas liecinieki. Piemēram, Andra situācijas redzējums nedaudz atšķiras no “Mercedes” vadītāja teiktā.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā