Traģiska avārija pie Rīgas HES – pēc sadursmes ar “fūri” gājusi bojā vieglā auto pasažiere, kura nebija piesprādzējusies

5 komentāri
Traģiska avārija pie Rīgas HES – pēc sadursmes ar “fūri” gājusi bojā vieglā auto pasažiere, kura nebija piesprādzējusies
Foto: Ekrānuzņēmums

Reizēm ir kaitinoši, kad pa priekšu pārāk lēni brauc kāds auto, tomēr tas nenozīmē, ka nepacietībai ir jāgūst virsroka un lieki jāriskē apdzenot. Pirmdien uz Rīgas apvedceļa kāds “Ford” šoferis tomēr pakļāvās vilinājumam spiest gāzi grīdā, lai tiktu garām citam autovadītājam, taču karstgalvis par šādu manevru samaksāja ļoti dārgi. 

Šodien pēcpusdienā uz galvaspilsētas apvedceļa pie Rīgas HES frontālā sadursmē iekļuvusi vieglā automašīna ”Ford” no Ukrainas un kāds kravinieks no Krievijas. Negadījums noticis ceļa posmā, kur ātruma ierobežojums ir 50 kilometri stundā. Automašīnas ”Ford” šoferis gribējis apdzīt priekšā lēnāk braucošu automašīnu, taču kļūdījies aprēķinos vai arī vispār nav pamanījis pretī braucošo “fūri”. Sadursme bija neizbēgama, lai arī kravas auto šoferis centies raut automašīnu grāvī.

“Viņš grieza pa labi, lai izvairītos no sadursmes, bet šī mašīna brauca pa pretējo joslu, veicot apdzīšanu, turklāt pie zīmes ”Apdzīt aizliegts”. (DP: Un te ir 50 km/h?) No tās puses vispār ir zīme 30, bet pēc tam sākas 50, 30 bija uz tilta. Iedomājies, ja jau tā sanāca, ”fūre” brauca uz piecdesmit, tas otrs aptuveni uz 80, ja jau tādi sūdi. (DP: Laikam pēdējā brīdī ieraudzīja un sāka pārkārtoties?) Varbūt vispār necentās pārkārtoties, tikai brauca un viss,” pēc notikušā stāstīja kravas automašīnas šofera kolēģis.

Trieciena dēļ vieglā auto šoferis guvis nopietnus ievainojumus, tāpat arī vēl viens pasažieris, kurš sēdējis līdzās. Aizmugurē bijusi vēl viena līdzbraucēja, kas nebija piesprādzējusies: “Saka, ka sieviete no aizmugurējā sēdekļa aizlidoja un viss – pagalam. (..) Šoferi aizveda uz slimnīcu, laikam tā.”

Kravas automašīnas šofera kolēģis piebilst, ka šis gadījums kārtējo reizi apliecina, ka cilvēki nenovērtē savu un transportlīdzekļa spējas, turklāt neapzinās, ka jebkura frontāla sadursme garantē nopietnas un pat neatgriezeniskas sekas.

“Cilvēki uzskata, ka viņi “lido” ar lidmašīnu, saproti. Viņš uzskata, ka viņam ir ”Formula 1” ”Ferrari” – nospiedi pedāli un uzreiz brauc ar 400 un “aizlido”, bet te piespieda pedāli, mašīna “aizrijās” un neaizgāja. Vienkārši nemāk aprēķināt… (DP: Attālumu un laiku?) Jā, jā, vienkārši neredz, acis ir aizmiglotas, amatieri. Profesionālis uzreiz nosaka un jau pa gabalu redz, pietiks vai nepietiks.

5 komentāri