Traģēdija Ainažos: busiņam ietriecoties kokā, dzīvību zaudē divi pasažieri

1 komentārs

Otrdien ap plkst. 11.00 Ainažu pilsētā notika smaga autoavārija. Kāds vīrietis, vedot piecus pasažierus, nespēja novaldīt mikroautobusa stūri un, gandrīz nebremzējot, ietriecās kokā. Palīgā cietušajiem steidza ugunsdzēsēji ar hidrauliskiem instrumentiem un prāvi mediķu resursi, taču diemžēl divus pasažierus vairs nebija iespējams glābt.

”Volkswagen Multvian” mikroautobusā brīdī, kad tas ielidoja ceļa malā augošajā kokā, atradās seši cilvēki, pārsvarā pensionāri. Sarkanais spēkrats brauca no Igaunijas puses, virzoties pa Valdemāra ielu uz Ainažu pilsētas centru.

Notikuma vietā pirmie no dienestiem ieradās mediķi, kurus izsauca kāds no ”Volkswagen” pasažieriem. Ārstiem uzreiz kļuva skaidrs, ka sekas ir traģiskas. Trīs brigāžu sastāvā mediķi ilgu laiku darbojās pie avarējušā auto. Diemžēl diviem septiņdesmit astoņus gadus veciem pasažieriem, kuri sēdēja aizmugurējā sēdeklī, brauciens beidzās letāli.

Vēl divi cietušie, kuri guva vairāku ķermeņa daļu traumas un lūzumus, smagā stāvoklī nogādāti ārstniecības iestādē. Vienam vīrietim gados dienestu palīdzība nebija nepieciešama, viņš tika cauri vien ar izbīli.

Sākotnējā informācija liecina, ka vīrietis, vadot automašīnu ”Volkswagen Multivan”, nenoskaidrotos apstākļos nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca kokā.

Šobrīd policijā sākts kriminālprocess un negadījuma apstākļi tiks skaidroti. Policisti norāda, ka pagājis samērā īss laiks, lai noskaidrotu precīzus avārijas cēloņus. Iegūt liecības no visiem ”Volkswagen” sēdošajiem pagaidām nav iespējams, jo daļa pasažieru atrodas reanimācijā un pašreiz svarīgāka ir tieši medicīniskās palīdzības sniegšana.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā