“Tiesības” nost! Ceļu policija aptur dāmu ar “Porsche”, teju dubultā pārsniedzot atļauto ātrumu

1 komentārs
“Tiesības” nost! Ceļu policija aptur dāmu ar “Porsche”, teju dubultā pārsniedzot atļauto ātrumu
Foto: ekrānšāviņš no video / "Degpunktā"

Trešdien Valsts policija jau ceturto gadu pēc kārtas veica akciju, kuras laikā ceļu satiksmē visā valsts teritorijā pastiprināti pievērsa uzmanību atļautā braukšanas ātruma ievērošanai.

Ceļu satiksmes dalībnieki Rīgā neuzvedas ne labāk, ne sliktāk, kā ierasts – pārkāpumi uz ceļa ir tieši tādi paši, kā parasti, par spīti tam, ka Eiropas ceļu policijas tīkls sarīkojis ātruma kontroles maratona dienu un par to paziņots jau iepriekš.

Akcijas ietvaros ceļu policistu ekipāžu skaits gan nemainās, taču policistu darba uzdevumi gan – likumsargiem īpaši piekodināts uzmanīt tieši tos satiksmes punktus, kuros šoferi mēdz visbiežāk pārkāpt atļauto braukšanas ātrumu.

 

“Degpunktā” komanda devās kopā kādu ceļu policijas ekipāžu. Vien 10 minūtes pēc filmēšanas grupas pievienošanās kāds taksometra šoferis Brīvības ielā pārsniedza atļauto ātrumu par 27 km/h. ”Noķertajam” autovadītājam piemērots 80 eiro naudas sods un viens soda punkts.

Akcijas statistiku ar iepriekšējiem gadiem salīdzināt gan neesot vērts, jo katru gadu kampaņas dienā policijas ekipāžu skaits nav vienāds.

Kā stāsta Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes vadītājs Normunds Krapsis, ap plkst. 15.00 jau četriem cilvēkiem atņemtas “tiesības”. Piemēram, kāds “Audi” šoferis aizturēts, traucoties pa šoseju Rīga-Bauska ar 155km/h, un mazliet vēlāk kādai dāmai vārdā Natālija, kura vadīja savu “Porsche” ar 130 km/h vietā, kur atļauti vien 70 km/h.

Tikmēr paši ceļu policisti cer, ka akcija, kas turpināsies līdz 19. aprīļa agram rītam, nebeigsies ar kādu īpaši nejauku starpgadījumu, kā tas mēdz notikt citās dienās.