Tiesa piespriež piecu gadu cietumsodu šoferim, kura izraisītā avārijā gāja bojā pensionāre un viņas mazmeitiņa

5 komentāri

Pēc gandrīz divu gadu ilgas izmeklēšanas tiesai nodota un iztiesāta lieta par divu cilvēku – kādas pensionāres un viņas mazmeitas – bojāeju satiksmes negadījumā uz Jūrmalas apvedceļa.

Vainīgajam šoferim, kuru sauc Ivars, tiesa piespriedusi reālu cietumsodu. Negadījums notika 2017. gada 13. jūnijā – lietainā dienā 77 gadus vecais Ivars ar savu automašīnu “Opel Astra Caravan” brauca no savas lauku mājas Tukuma pusē uz Rīgu.

Pēdējā laikā viņš nejutās labi, un dēli viņam nokārtoja izmeklēšanu vienā no galvaspilsētas slimnīcām. Tajā pašā laikā virzienā no Rīgas uz Kauguriem ar savu “Mazdu” brauca Bolderājas iedzīvotāja Elīna, kura nodarbojas ar grāmatu izplatīšanu un tajā dienā veda preci uz bērnudārzu.

Aizmugurē, labajā pusē piesprādzēta bērnu sēdeklītī sēdēja meita, kurai pēc dažām dienām bija gaidāma septītā dzimšanas diena, meitai blakus bija vecmamma. Dažus kilometrus pirms Spuņciema sekoja frontāla divu auto sadursme, bet incidentā tika ierauts vēl trešais spēkrats, kas nebija tik smagi sasists.

Visu triju automašīnu šoferi atlaba, un jau minētajā tiesas sēdē Ivars cerēja tikt cauri sveikā, liecībās norādot, ka uz to brīdi tieši sliktās veselības dēļ zaudējis samaņu un iebraucis pretējā joslā, nevis traģēdija ir pārgalvīgas braukšanas rezultāts.

Neskatoties uz šādu paziņojumu, tiesnese Ilona Ozoliņa – Kļaviņa piesprieda Ivaram piecus gadus aiz restēm, jo neizdevās gūt tiešus pierādījumus Ivara apgalvojumam. Cietušie gan bija prasījuši septiņus gadus aiz restēm vaininiekam un, visticamāk, viena vai otra puse, vai arī abas, spriedumu pārsūdzēs.

5 komentāri