“Tēvs jau laikam bija bleķos iespiests, dabūja griezt ārā”; brauciens pēc alkohola Dundagā beidzas ar avāriju un cietušo

10 komentāri

Sieviešu dienas naktī pārgalvīgs brauciens pēc alkohola uz Dundagas vietējo veikalu kādam šoferim beidzies ar avāriju, bēgšanu no policijas un lērumu citu problēmu. Turklāt incidentā cietis kāds no auto sēdošajiem pasažieriem.

Dundagā pie kādas kafejnīcas Talsu ielā otrdien mētājas lauskas, stikli un koka atlūzas pēc tam, kad vēlā vakara stundā kāda ”Subaru” apvidus auto vadītājs, braucot Vīdales virzienā cauri pilsētas centram, zaudēja kontroli pār spēkratu, nobrauca no ceļa, iztriecās cauri puķu dobei un apstājās kādas kafejnīcas terasē, apgāžoties uz sāna. Aculiecinieki ziņo, ka uzreiz pēc spraigā atgadījuma vadītājs laidies lapās, automašīnā atstājot kādu pasažieri.

“Tēvs ar dēlu. Dēls pie stūres sēdēja. Tēvs jau bija laikam bleķos iespiests, dabūja griezt ārā, uz slimnīcu aizveda,” par notikušo zina stāstīt vietējais iedzīvotājs Gunārs.

Notikumā vietā aculiecinieku fiksētajos foto redzamas arī atvērtas un aizvērtas alus un kokteiļu pudeles, kas varētu apstiprināt versiju par to, ka braucēji uz pilsētu devušies, lai papildinātu grādīgo dzērienu krājumus.

“Viņi jau benzīntankā šņabi paņēma, protams, ka “pilli’. Dēls jau nedrīkst dzert… dzert var, bet tad sēdi mājās, braukt nedrīkst,” uzskata vietējais.

Sekas negadījumam ir vairāk nekā nopietnas, – neatgriezeniski bojāts pats spēkrats, svešs īpašums, un pašu vadītāju par notikuma vietas atstāšanu sagaida lielas nepatikšanas. Par laimi, brīdī, kad terasē ielidoja auto, kafejnīcas klientu tur nebija. Šobrīd Valsts policijas pārstāvjiem par incidentu ir maz kas sakāms, jo izmeklēšana ir tikai sākuma stadijā.

“Par notikušo faktu sākām kriminālprocesu, veicām nepieciešamās izmeklēšanas darbības. 9. martā Talsu iecirkņa darbinieki, veicot šīs izmeklēšanas darbības, noskaidroja automašīnas vadītāju, kurš bija atstājis negadījuma vietu. Šobrīd persona atzinusies negadījuma izraisīšanā. Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana,” atklāj VP Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa priekšnieks Mārcis Pētersons.

Pārkāpējam jau drīzumā būs jāstājas tiesas priekšā, turklāt šobrīd vairs nav tik svarīgi pierādīt, vai šoferis pie auto stūres sēdies dzērumā, vai braucis skaidrā prātā, jo pants, kas tiek piemērots šādās reizēs, pēc barguma pielīdzināms braukšanai reibumā.