Tas bija bīstami: satiksmes eksperts komentē daudz apspriesto NMPD ekipāžas manevru

7 komentāri
Tas bija bīstami: satiksmes eksperts komentē daudz apspriesto NMPD ekipāžas manevru
EKRĀNUZŅĒNUMS

Neviens neapšauba neatliekamās palīdzības brigādes vēlmi nonākt pie pacientiem pēc iespējas ātrāk, taču gadās situācijas, kad steiga izraisa pārgalvīgus un bīstamus momentus uz ceļa. Jau vēstīts par operatīvā dienesta izraisītu kļūdu, ko daudzi skatītāji steidz aizstāvēt, veidojot diskusijas par to, kurš no šoferiem bija pārgalvīgs un uz ceļa rīkojās nepareizi.

Pirmdien vēstījām par pārgalvīgu manevru, kas teju izraisīja avāriju uz Jūrmalas šosejas. Kāds mediķis, sēžot pie stūres spectransportam, apdraudēja satiksmes drošību pēkšņi nogriežot ceļu kravas automašīnas šoferim.

Lasi vēl: ”Ar veselo saprātu nav īsti kārtībā!”; kravas auto vadītājs kritizē NMPD šofera agresīvo braukšanu

Par spīti tam, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadība atzina kļūdu un ārstam izteica rājienu par agresīvu braukšanu, daži cilvēki joprojām uzskata, ka nepareizi rīkojies smagā auto šoferis.

Valsts tiesu ekspertīžu un satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis atzīst, ka cilvēki mēdz jaukt ceļu satiksmes noteikumos minētos faktus, kā arī bākuguņu krāsu atšķirības. Mediķu brigādes zilās gaismas kombinācijā ar skaņas signālu liek citiem satiksmes dalībniekiem dot ceļu, nevis pārtraukt kustību.

Ja autovadītāji aizmirstu noteikumus un stātos katru reizi, kad tuvojas mediķu brigāde, tas satiksmes plūsmu tikai pasliktinātu, uzskata satiksmes eksperts.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā

7 komentāri