“Tā tu vari nejauši pazaudēt priekšējo zobu” – “BMW” šoferis cenšas pārmācīt riteņbraucēju un izsaka draudus

11 komentāri
“Tā tu vari nejauši pazaudēt priekšējo zobu” – “BMW” šoferis cenšas pārmācīt riteņbraucēju un izsaka draudus

Pirms pāris dienām pazīstamais makšķerēšanas eksperts Edgars Zveja iekļuvis nepatīkamā situācijā, braucot pa Siguldu ar velosipēdu. Viņš aizrādījis kādam “BMW” šoferim, ka tas pārkāpj noteikumus, par ko gandrīz dabūjis ciest.

Bija saulaina brīvdiena, kad pazīstamais makšķernieks Edgars Zveja izdomāja dienu pavadīt sportiski un pabraukāties ar velosipēdu. Siguldā, Ausekļa ielā, kur izbūvēts veloceliņš, Edgars atskārtis, ka viņa un daudzu citu riteņbraucēju ceļā iestājies kāds “BMW” šoferis, kaut gan Sigulda nav tā pilsēta, kur būtu grūti atrast auto novietni.

Konflikts ātri vien “uzkarsējis” autovadītāja prātu, un viņš meties ar filmētāju izrēķināties, bet, saprotot, ka liecinieku tomēr ir pārāk daudz, tomēr spēja nomierināties un iztikt tikai ar draudiem.

“Paņem savu riteni un brauc prom no šejienes. (E.Z.: Kaut ko gribējāt man teikt?) Jā, es gribēju tev teikt, ka tu man nepatīc. (E.Z.: Un?) Un tu ar savu agresīvo uzvedību izsauc uz sevi uguni. Tā tu vari nejauši pazaudēt priekšējo zobu,” draudēja šoferis.

Edgars Zveja saka, – kautiņā ieguvēju nebūtu, vienalga, kurš gūtu virsroku – kriminālprocess elementāras situācijas dēļ, kurā “BMW” šoferim vienkārši vajadzēja pasmaidīt un pabraukt malā, taču tā vietā Latvijas iedzīvotājs metās pierādīt savu taisnību.

Šis stāsts gan attiecas arī uz pašiem velosipēdistiem, kuri mēdz braukt pie sarkanās gaismas un visādi citādi pārkāpt noteikumus. Necieņa pret satiksmes dalībniekiem notiek no visu iesaistīto puses, piebilst šā stāsta varonis.

Arī citi Siguldieši domā līdzīgi – konflikti starp riteņbraucējiem un autovadītājiem nav ikdienišķa parādība. Sliktāk ir dienās, kad pilsētā sabrauc tūristi no malu malām. Satiksme kļūst intensīvāka, un cilvēki nervozāki.

Patiešām ne visās situācijās klāt var nolikt policistu, bet, ja kāds aizrāda, tad jāmēģina vispirms saprast, kāpēc tā, un nesākt bezjēdzīgu strīdu, kas beigu beigās nevienam par labu nenāk.

11 komentāri