Tā tiešām skaitās “izklaide”? Puika vizinās, pieķēries pie tramvaja logu tīrītāja

2 komentāri
Tā tiešām skaitās “izklaide”? Puika vizinās, pieķēries pie tramvaja logu tīrītāja

Vairāki ceļu satiksmes dalībnieki Juglā uz ielas pamanījuši biedējošu skatu. Kāds jauns puika bija pieķēries pie pirmā maršruta tramvaja aizmugures un vizinājies lielā ātrumā. Zēns turējās pie logu tīrāmā kurš pārsteidzoši, bet nenolūza. Aculiecinieki ziņo, ka mēģināja ar delveri uzsākt sarunu, tiklīdz tramvajs apstājās, taču puika nolēca uz sliedēm un aizbēga pirms tika izsaukta policija.

Aculieciniece Linda ceturtdien Rīgā ar sava telefona videokameru fiksējusi kāda skolnieka izklaidi, kas gan apdraudēja viņa dzīvību, gan pamatīgi satrauca visus apkārtējos. Puika bija pieķēries pie braucoša tramvaja logu tīrītāja un mēroja ceļu no vienas pieturas, līdz otrai.

Braucām, un es pēkšņi pa logu pieraugu to skatu, ka tas puika vienkārši karājas pie logu tīrāmā. Un tramvajs nebrauca pavisam tā lēnām. Es vīram saku, ka vajag to tramvaju tā kā apstādināt,” viņa atstāsta redzēto.

Neilgi pēc tam, kad Linda ar savu vīru ieraudzīja pārgalvīgo jaunieti, sabiedriskais transports apstājās pie luksofora sarkanās gaismas un puikam radās iespēja nolēkt uz sliedēm: “Viņš pamanīja to kā mēs filmējam, nolēca nost, un ar kaut kādiem drauģeļiem aizskrēja.”

Arī Linda savā ģimenē audzina divus skolas vecuma puikas un skaidro, ka, izjūtot atbildības sajūtu, viņa kopā ar savu vīru devās pakaļ bēgošajiem zēniem, lai nedaudz aprunātos: “Es saku, apstājieties, parunāsim, iebraucām tā kā nolikt mašīnu, un, līdz ko es izkāpu ārā, viņi aizskrēja.”

Nevienam no apkārtējiem, ieskaitot tramvaja vadītāju, neizdevās zēnus notvert vai par notikušo ziņot policijai. ”Rīgas satiksmes” pārstāvji skaidro, ka šī maršruta tramvajs nav aprīkots ar video novērošanas kamerām aizmugurē un tas apgrūtina iespēju novērst bīstamās darbības.

Uzņēmums aicina jebkuru, kuram nākas novērot līdzīgas jauniešu izklaides, vispirms ziņot policijai un tikai tad notikumu iemūžināt savā viedtālrunī.