Šoferis Jelgavā dod 20 eiro kukuli, lai policisti nerakstītu protokolu par braukšanu apdzīvotā vietā ar 64 km/h

1 komentārs
Šoferis Jelgavā dod 20 eiro kukuli, lai policisti nerakstītu protokolu par braukšanu apdzīvotā vietā ar 64 km/h
Foto: Valsts policija

9. maijā pirms pulksten 11.00 policija, veicot atļautā braukšanas ātruma kontroli Jelgavā, apturēja automašīnas “Volvo X90” autovadītāju, kurš pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu.

Autovadītājs apdzīvotā vietā brauca ar ātrumu 64 kilometri stundā, pie atļautā 50 kilometri stundā. Lai izvairītos no nepatikšanām, viņš mēģināja piekukuļot policistus, piedāvājot 20 eiro lielu kukuli, norāda Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Ieva Sietniece.

Autovadītājs tika aizturēts un pret viņu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta 1. daļas par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai apsolītāja, vai citas personas interesēs, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai.

Tas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Zemgales reģionā šogad policisti aizturējuši jau 16 autovadītājus par kukuļdošanu, no kuriem Jelgavā – 4.