Smags negadījums Rīgā – auto “aizslauka” luksoforu un notriec gājēju, kas gaida zaļo gaismu

0 Komentāru
Smags negadījums Rīgā – auto “aizslauka” luksoforu un notriec gājēju, kas gaida zaļo gaismu

Pļavniekos gaišā dienas laikā, uz platas un labi pārskatāmas ielas avarējis kāds “BMW”. Taču šoreiz, sasistie bleķi ir vien tīrais sīkums, jo negadījumā nopietni ievainota arī kāda gājēja.

Ap plkst. 10.30 “Degpunktā” filmēšanas grupai piespiedu kārtā nācās atcerēties pirmās palīdzības kursos apgūtās zinības, kad dodoties ikdienas gaitas pamanām, ka Andreja Saharova ielā, taisnā ceļa posmā, iepretim veikalam “Mego” notikusi avārija.

Kāds 5. sērijas “BMW” aizslaucījis ceļmalas barjeras un luksoforu, bet turpat līdzās, zemē guļ kāda kundze, kurai palīdzēt cenšas nejauši garāmgājēji. Tikmēr, pie “BMW” stūres sēdošā sieviete turpina sēdēt pie auto stūres. Iespējams, arī viņa ir šokā.

Kā izrādās, pirmā mediķu brigāde ir vien nejauši garāmbraucēji, kas traucas uz kādu citu izsaukumu. Lai arī dakteri piestāj, tikai acumirkli vēlāk ierodas arī reanimācijas brigāde, kas nekavējoties ķeras pie darba, lai palīdzētu ievainotajai sievietei. Cietusī ir pie samaņas, taču sūdzas par spēcīgām sāpēm kāja. Kad saprotam, ka kundze nonākusi siltumā un drošās rokās, cenšamies saprast, kā un kādēļ tad nelaime notikusi.

Stāsta kāda jauna sieviete, kura redzot notikušo apturējusi auto un devusies palīgā: “Es biju jau tur, biju pabraukusi garām un tieši sadursmes brīdi neredzēju. Es redzēju, ka ir jau notriekts cilvēks. Paņēmu no mašīnas sedziņu, atnācu, kaut uzklāt kaut ko. (DP: Vai kāds pateica kā tas notika? Kā tā mašīna šeit uzrādās?) Es neredzēju. Es neredzēju pašu procesu. Pamanīju, kad biju jau tur. To pašu mirkli neredzēju. Redzēju, kad mašīna bija šeit un sieviete gulēja un vaidēja, ka sāp.”

Brīdī, kad notikuma vietā jau darbojas operatīvie dienesti, aculiecinieki, palīgi un ziņkārīgie izklīst tikpat ātri kā uzradušies. Kaut kur burzmā dzirdams, ka krītošais luksofors esot aizķēris arī kādu vīrieti, kas stāvējis blakus notriektajai kundzei. Taču kungs, par laimi, ticis cauri vien ar izbīli.

Lai arī policisti ir piefiksējuši viņa datus, acumirkli vēlāk, viņš jau vairs nav atrodams avārijas vietā. Lielāku skaidrību par notikušā iemesliem, vieš kāds cits kungs. Viņš atklāj, ka avarējušais auto, mirkli pirms avārijas izbraucis no veikala stāvvietas. Visticamāk, stūrētājai kas samisējies, pakaļpiedziņas spēkrats saslīdējis un lūk, rezultāts.

“Es stāvēju tur uz stūra un viņa pabrauca garām. Viņa griezās šeit ārā. Mierīgi piestāja, palaida garām visus, kas brauca pa galveno un tad izbrauca ārā. Es aizgāju uz to pusi. Neko citu neredzēju, tikai izdzirdēju sitienu, plaukšķi. Pagriezos, redzēju, ka mašīna ar sānu jau šeit. (DP: Viņa nebrauca ne ātri, ne kā?) Viņa izbrauca, tepat, no šī pagrieziena, no Mego stāvlaukuma,” stāsta aculiecinieks Mihails.

Brīdi vēlāk mediķu busiņš sirēnām skanot aiztraucas, bet policisti paliek notikuma vietā, lai pieņemtu auto stūrētājas paskaidrojumus, mērītu riepu protektorus un fiksētu negadījuma vietā redzamās pēdas. Ir skaidrs, ka šī lieta tālāk tiks uzticēta izmeklētājiem. Savukārt mediķi, pāris stundas vēlāk atklāj, ka kundzei, neskatoties uz pieredzēto, tomēr paveicies – viņas dzīvībai, nekādas briesmas nedraud.

Lai arī kādi būtu likuma sargu secinājumi, atšķetinot šo notikumu, “Degpunktā” vēl stipru veselību cietušajai un aicināa, it sevišķi šādos, izteikti ziemīgos laika apstākļos, braukt divtik piesardzīgi.

0 Komentāru