Smaga avārija uz Rīgas apvedceļa: sadursmi piedzīvo “fūre” un divi apvidus auto

6 komentāri
Smaga avārija uz Rīgas apvedceļa: sadursmi piedzīvo “fūre” un divi apvidus auto
EKRĀNUZŅĒNUMS

Instinktīva šofera rīcība, izbraucot no mazākas nozīmes ceļa un griežoties pa labi, ir paskatīties, vai no kreisās puses nebrauc automašīnas. Bet der atcerēties, ka arī no labās puses kāda mašīna var triekties jums tieši virsū apdzīšanas manevra laikā. Tieši šādas situācijas dēļ piektdien uz Rīgas apvedceļa notika smaga avārija.

Šķietami šā ceļu satiksmes negadījuma izmeklēšana likumsargiem aizņems vairāk laika nekā parasti, jo uz Rīgas apvedceļa notikušajā incidentā ir sīki un detalizēti jāizvērtē šoferu rīcība, lai pareizi noteiktu katra vadītāja vainas pakāpi.

Incidentā iesaistītas trīs automašīnas – apvidus auto ”Audi”, ”Mitsubishi” spēkrats un ”Volvo” kravas auto. Īsi pirms plkst. 12.00 melnā ”Audi” spēkrata šofere, braucot pa Gaismas ielu, prom no Ķekavas Rīgas apvedceļa virzienā, piestāja pie krustojuma un gatavojās labajam pagriezienam uz Jūrmalas pusi. Ar ieslēgtu pagrieziena radītāju vadītāja laida pa galveno ceļu braucošus spēkratus un, kad ceļš atbrīvojās, uzsāka kustību.

Gandrīz izbraucot uz lielceļa, kundze atskārta, ka no labās puses viņai virsū strauji tuvojas ”Mitsubishi” ar piekabi. Tobrīd tas, pa pretējo joslu veica apdzīšanas manevru. Rezultātā ”Audi” ietriecās ”Mitsubishi” kravā ar paletēm.

Par nejaušu negadījuma aculiecinieku un vēlāk arī avārijā iesaistīto kļuva ”Volvo” kravas auto šoferis, kuru arī sākotnēji centās apdzīt ”Mitsubishi”.

Smagā automobiļa šoferis Jareks pastāsta, kā incidents izskatījās no viņa skatupunkta: “Ietriecās automašīnā ”Audi”, pēc tam arī aizķēra mani. Sitiena rezultātā viņam salūza piekabe, kas veda paletes. To sameta. Es tur arī bremzēju, ja nebūtu bremzējis, tad viņu aizķertu. Kā jūs paspējat sabremzēt, ātrums gan jau arī bija liels? Jā, kādi 70 km/h, varbūt 80 km/h.”

Jareks spēja veiksmīgi apturēt ”Volvo” fūri, neaizķerot un nepaslaukot zem sevis ”Mitsubishi” apvidnieku. Neatkarīgi no trīs bojātiem spēkratiem, par laimi, cilvēki nav cietuši.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā