Smaga avārija bēdīgi slavenā Dreiliņu krustojumā; divi cietušie nogādāti slimnīcā

8 komentāri

Uzlieciet luksoforus, ātruma vaļņus, spoguļus vai jebko, kas samazinās ātrumu un palielinās redzamību. Ar šādu pieprasījumu nākuši klajā Kaivas ielas iedzīvotāji, kuriem apnicis noskatīties, kā krustojumā ar Dzelzavas ielu regulāri avārijās iekuļas un cieš cilvēki. Arī svētdien bēdīgi slavenajā ceļu savienojumā notika smags incidents.

Vēlā svētdienas pēcpusdienā Dreiliņos, Kaivas un Dzelzavas ielas krustojumā, kādam šoferim neievērojot ceļazīmes, notika divu automašīnu sadursme. Cieta vairāki cilvēki, divi pat nonāca slimnīcā.

“Uzreiz uz notikuma vietu devās trīs mediķu brigādes, notikuma vietā konstatējām, ka divi cilvēki ir guvuši politraumas jeb vairāku ķermeņa daļu nopietnus ievainojumus. Viņi vidēji smagā stāvoklī tika nogādāti slimnīcā. Pārējie ceļu satiksmes dalībnieki, kas arī bija iesaistīti šajā negadījumā, no mediķu apskates un piedāvātās palīdzības atteicās,” stāsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Arita Freimane.

Apkārtnē dzīvojošie šodien saka, – braucēji ir vainīgi tikai tik, cik to nosaka likuma burts, bet pēc būtības pats krustojums ir izveidots ačgārni. Agrāk Kaivas iela bija galvenais ceļš, bet tagad ir otrādi. Jaunizveidotais Dzelzavas ielas pagarinājums kļuvis par galveno brauktuvi. Kaut kas steigšus jāuzlabo, jo mēnesī notiek vismaz divas smagas avārijas un vairāki ne tik smagi negadījumi.

Iedzīvotāji ir pārliecināti, ka jābūt kādam risinājumam. Rīgas domes Satiksmes departaments uzlabojumus jau veicis, – ceļazīmes kļuvušas spilgtākas, bet acīmredzot ar to nepietiek.

“Degpunktā” uzrunāja Satiksmes departamentā atbildīgos un vaicāja, vai tuvākajā laikā krustojumā iecerēti vēl kādi darbi, kas palīdzēs uzlabot drošību. Visticamāk, šoferu uzmanība un vietējo pacietība tiks pārbaudīta vēl ilgi.

”Lai uzlabotu drošību Dzelzavas ielas un Kaivas ielas krustojumā, Satiksmes departaments pirms krustojuma uzstādīja zīmi 30 km/h, 50 metrus pirms krustojuma tika uzlikta zīme, kas brīdina, ka krustojumā būs jāievēro “STOP” zīme, savukārt, lai labāk piesaistītu autovadītāju uzmanību, pati “STOP” zīme ir ar fluorescējošu apmali. Luksofora izbūve šajā krustojumā pagaidām nav plānota,” teikts Satiksmes departamenta komentārā.

8 komentāri