“Skaidrā prātā viņai esot bail braukt!” Sieviete trīs promiļu reibumā mācās vadīt automašīnu

10 komentāri

Kāda 35 gadus veca sieviete Jelgavā bija nolēmusi ar paziņas palīdzību iemācīties vadīt automašīnu, lai varētu ātrāk nokārtot braukšanas eksāmenu un iegūt autovadītāja apliecību.

Tiesa, šajā plānā bija kāds būtisks trūkums – sieviete sēdās pie stūres vairāk kā trīs promiļu lielā reibumā. Arī vīrietis, kurš treniņa nolūkos aizdeva savu “Chrysler” spēkratu un sēdās pasažieru sēdeklī, lai pamācītu braukt, bija manāmi iedzēris. Likumpārkāpējus pieķēra policija.

Pāris, būdami alkohola reibumā, bija cerējis paklusām pabraukāties ar automašīnu uz kāda nomaļāka ceļa privātmāju rajonā Jelgavā, Filozofu ielā. Kaimiņi, pamanījuši “Chrysler” markas spēkratu un tajā sēdošos, izsauca policiju.

Ierodoties notikuma vietā, policisti apturējuši automašīnu. No tās izkāpusi sieviete manāmā alkohola reibumā, savukārt blakussēdētājs tajā pašā brīdī izkāpis no automašīnas un devies sēsties autovadītāja sēdeklī.

Vīrietis tā rīkojās, jo apzinājās, ka pie stūres sēdošā sieviete nav ne ieguvusi autovadīšanas apliecību, ne atrodas skaidrā prātā. Policija uz māņu kustību neuzķērās un aiz drēbēm izvilka iereibušo kungu no sēdvietas. Viņš mēģināja bēgt, taču ātri vien tika ievietots policijas mikroautobusa aizturēšanas nodalījumā. Tikmēr, lai aizturētu sievieti, kas vadīja automašīnu, inspektoriem nācās pielietot spēku, jo viņa ne par ko nevēlējās sadarboties.

Lai aizturēto savaldītu, talkā nāca arī kolēģi. Kopīgiem spēkiem pāris minūšu laikā policisti burtiski ielocīja sievieti transportlīdzekļa nodalījumā.

Pēc kāda brīža sieviete nedaudz nomierinājusies un policistiem paskaidroja, kāpēc tik neapdomīgi rīkojusies. Sieviete paskaidroja, ka vīrietis viņai mācījis vadīt automašīnu, jo skaidrā prātā viņai esot bail braukt.

Uz notikuma vietu tika izsaukta arī ceļu policija, kas pieņēma aizturētās paskaidrojumus un veica alkohola koncentrācijas pārbaudi. Autovadītājai tika konstatēts vairāk kā trīs promiļu stiprs reibums. Par notikušo uzsākts kriminālprocess, un vainīgā sieviete nodota kriminālvajāšanā.

10 komentāri