“Sitiens, putekļi… No stūra lido mašīna!” Jaunieši ar zagtu “Audi” izposta ģimenes privātmājas pagalmu

9 komentāri
“Sitiens, putekļi… No stūra lido mašīna!” Jaunieši ar zagtu “Audi” izposta ģimenes privātmājas pagalmu
EKRĀNUZŅĒMUMS

Ceturtdien no rīta Bolderājā kāds vīrietis kopā ar ģimeni viesistabā malkoja kafiju, līdz mierīgo pasēdēšanu izbojāja kāds zagta “Audi” vadītājs.

Jaunais vīrietis cauri žogam ietriecās Jurija pagalmā, automašīnai pēc tam apgāžoties uz jumta. Ar šoferi automašīnā atradās arī kāds pasažieris. Rezgaļi izrāpās no sadauzītā spēkrata un aizbēga, pirms ieradās policija.

Nenovaldītais spēkrats iztriecies cauri koka sētai un nogāzis betona laternu. Pēc tam “Audi”, inerces dzīts, apmetās uz jumta kopā ar vadītāju un pasažieri, kas joprojām atradās salonā.

Izpostītās sētas īpašnieks Jurijs piektdien bija spiests visu dienu veltīt apjomīgiem uzkopšanas darbiem.

“Mēs ar sievu apsēdāmies dzert kafiju ap desmitiem no rīta. Te pēkšņi sitiens, putekļi, neko nevar saprast. Sieva redz, ka no stūra lido mašīna. Pēc tam izeju uz ielas, mašīna guļ ar riteņiem gaisā. Viens puisis izkāpj, seju neredzēju, tad izlēca otrs,” stāsta Jurijs.

Abi jaunie vīrieši aizskrēja tālēs zilajās, atpakaļ neatskatīdamies. Jurijs pat nepaspēja piefiksēt viņu sejas, apģērbu vai ko citu, kas palīdzētu policistiem bēdzējus pēc tam identificēt. Nama saimnieks nemaz necentās puišus panākt. Kamēr viņi pazuda aiz horizonta, vīrietis pacietīgi gaidīja, ierodamies operatīvos dienestus.

Par spīti haotiskajai braukšanas manierei, Jurijs ir pārliecināts, ka automašīna netika vadīta dzērumā. Visticamāk, vīrieši izklaides nolūkos centušies lielā ātrumā izņemt asu līkumu un nespēja novaldīt automašīnas stūri.

“Jaunieši netika galā ar mašīnas vadību. Mums dažreiz šai līkumā tā gadās. Es ne tieši par šo avāriju, bet šajā pagriezienā, redzat. Tekstilnieku un Lielajā ielā cilvēki “driftē” vienos vārtos gandrīz katru dienu,” saka Jurijs.

Kad ieradās policisti, noskaidrots, ka ”Audi” nemaz nav piederējis avārijas izraisītājiem. Mašīnas īpašnieks par zādzības faktu bija ziņojis pāris stundas iepriekš.

“Mašīnā bija pase, bija arī numurs vietā. Policija atveda saimnieku, jauns puisis. Teica, ka šorīt mašīna nozagta, bija iesniedzis ziņojumu. Te ir rezultāts,” atklāj Jurijs.

Policijā par avāriju, kurā bojāts gan Jurija, gan ”Audi” saimnieka īpašums, uzsākta izmeklēšana. Jaunie vīrieši izsludināti meklēšanā. Izpostītā pagalma īpašnieks tikmēr aplēš zaudējumus, kas pavisam negaidīti piemeklēja viņa namu.