“Sieviete turēja bērnu uz rokām, stāvēja un turēja!” Māmiņa pie stūres Rīgā izraisa sadursmi ar smago automašīnu

8 komentāri
“Sieviete turēja bērnu uz rokām, stāvēja un turēja!” Māmiņa pie stūres Rīgā izraisa sadursmi ar smago automašīnu
EKRĀNUZŅĒMUMS

Piektdien avārijā Rīgā, Krustpils ielā, kārtējo reizi pierādījās, ka bērnu sēdeklītis automašīnās var kļūt izšķirošs, rūpējoties par savas atvases drošību. Kāda “Volkswagen” automašīnas vadītāja centās veikt kreiso pagriezienu, taču sadūrās ar kravas automašīnu, pamatīgi sadragājot izmērā daudz mazāko “golfiņu”.

Krustpils ielā ap plkst. 13.00 aptuveni stundu kavējās satiksme. Automašīnu vadītājiem nācās nobraukt no asfalta un turpināt iecerēto maršrutu pāri apzaļumojumiem. Ceļa braucamo daļu aizšķērsoja divas avārijā cietušas automašīnas, kā arī operatīvie dienesti.

Aculiecinieki stāsta, ka kāda māmiņa mirkli iepriekš savas ģimenes ”Volkswagen” veda mazu bērniņu, līdz viņu automobilī ietriecās kravas automašīna.

“Tas mazais [“VW Golf”], visticamāk, pārkāpa noteikumus, tāpēc, ka centās vēl paspēt izgriezt krustojumā, bet lielais brauca jau pie zaļās gaismas, un mazais vienkārši nepaspēja.”

Apkārtējie apgalvo, ka vieglās automašīnas vadītāja nepārliecinājās par drošību pirms krustojuma, veica kreiso pagriezienu, savukārt smagās automašīnas vadītājs jau bija uzsācis kustību un nepaspēja izvairīties no sadursmes.

“Kad tāda milzīga mašīna brauc virsū, bija tik stiprs trieciens, ka tā mazā mašīna pilnībā apgriezās riņķī ap savu asi. Viņa stāvēja ar priekšgalu uz turieni, viņu pilnīgi apgrieza pretējā virzienā no tā trieciena.”

Notikuma vietā strādāja divas neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes, taču nopietnus ievainojumus, par laimi, neviens nebija guvis.

“Viss normāli it kā cilvēkiem. Sieviete turēja bērnu uz rokām, stāvēja un turēja, it kā cilvēki nav cietuši. Protams, kad tāda milzīga mašīna uztriecas tādai mazai, vienkārši nervu šoks varēja būt kaut kāds.”

Aculiecinieks ir atvieglots, ka ģimene bija parūpējies par obligātajiem drošības pasākumiem automašīnā, pārvadājot savu atvasi. Viņš uzskata, ka, ja bērns nebūtu pareizi piesprādzēts, negadījums varētu beigties arī skumji.

Jāuzsver, ka avāriju centās apbraukt arī kāds cits smagās automašīnas vadītājs, taču viņam manevrs nesekmējās tik labi, kā cerēts. Neaprēķinot precīzu intervālu, šoferis garāmbraucot nolauza spoguli jau avārijā cietušajam kravas spēkratam, kas stāvēja ielas malā.