Iereibusī sieviete, kura Jelgavā izraisīja sadursmi ar mācību auto, izrādās, ir bijusi prokurore

14 komentāri

Satversmes likumā teikts, ka daži tiesībsargājošo amatu pildītāji, piemēram, tiesneši un prokurori, nav administratīvi sodāmi. Ja amatpersona pārkāpj likumu, Ģenerālprokuratūra piemēro disciplinārsodu, kas var izpausties kā rājiens, piezīme vai algas samazināšana.

Otrdien, 26. februārī, pieķerta, braucot dzērumā, Jelgavas prokurore Ludmila Masļakova gan negaidīja, kad augstākās instances izlems viņas sodu. Sieviete pati iesniedza atlūgumu no darba tajā pašā dienā, kad izraisīja avāriju. Tagad sodu lems Valsts policija.

Aptuveni 55 gadus vecā sieviete, kas gaišā dienas laikā izraisīja avāriju Jelgavā, Lielās un Dambja ielas krustojumā, visticamāk, vadīja automašīnu alkohola reibumā. Sieviete, vadot automašīnu, ietriecās mācību auto.

Autoskolas instruktors Gunārs izsauca ceļu policiju, kas ieradās notikuma vietā pēc pāris minūtēm. Šofere ar likumsargiem nesadarbojās. Arī nogādāta uz slimnīcu, sieviete atteicās veikt alkohola koncentrācijas analīzi, tāpēc joprojām nav zināms, cik stiprā reibumā šofere sēdās pie stūres. Aizturēto nogādāja atpakaļ notikuma vietā.

Izrādās, ka aizturētā sieviete strādāja Jelgavas prokuratūrā par prokurori vairāk nekā 15 gadus. Taču, pieķerta neadekvātā stāvoklī apdraudot citus ceļu satiksmes dalībniekus, prokurore dienā, kad izraisīja avāriju, izlēma labprātīgi aiziet no amata.

Jelgavas prokuratūrā tagad ir par vienu prokuroru mazāk. Kaunpilnā incidentā iekļuvusī prokurore Ludmila Masļakova darbavietā uzrakstījusi atlūgumu.

Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Laura Majevska norāda: “26. februārī prokurore uzrakstīja iesniegumu ar lūgumu atbrīvot viņu no amata. Ar 27. februāri viņa ir atbrīvota no amata un šobrīd prokuratūrā nestrādā.”

Ņemot vērā, ka Masļakova kundze ceturtdien tika atstādināta no amata, tiesībsargu privilēģijas uz aizturēto vairs neattiecas. Bijusī prokurore šobrīd ir administratīvi sodāma.

Par braukšanu dzērumā likums paredz naudas sodu un autovadītāja apliecības atņemšanu uz vairākiem gadiem.