“Šausmīgi raudāju. Mans vislabākais kaimiņš”; ceļu satiksmes negadījumā mirst mopēda vadītājs

2 komentāri

Otrdien tumsas aizsegā uz sava mopēda ciemos pie radinieka devās kāds sešdesmit gadus vecs Rites pagasta iedzīvotājs. Brauciens bija paredzēts īss, ciemošanās neilga. Aptuveni pusceļā krustojumā vīrietis iekļuva smagā avārijā. Kāds vieglās automašīnas šoferis nebija viņu pamanījis. Diemžēl gūtie ievainojumi izrādījās letāli.

Rites pagastā dzīvojošais Edvīns otrdien ap septiņiem uzkāpa uz sava mopēda, lai dotos ciemos pie sava sievas tēva. Braucamais attālumus nebija liels, vien pāri šosejai un augšup pa kalnu, taču jau bija sācis krēslot un redzamība uz ceļa kļuva apgrūtināta. Brīdī, kad Edvīns šķērsoja krustojumu, viņu notrieca kāds ”Toyota” vadītājs. Sešdesmit gadus vecais kungs gāja bojā, pirms ieradās mediķi. Viņa sieva izsaka pieņēmumu, ka laulātā mopēds pirms brauciena tomēr nebija darba kārtībā un apgaismes objekti nestrādāja, kā nākas.

“Mopēdam ir priekšā lukturis. Protams, viņam vestes nebija, lukturis tikai viens, praktiski. Varbūt šoferis arī varēja neredzēt. Traki, 37 gadi nodzīvoti, bērni izaudzināti, varētu dzīvot,” raidījumam “Degpunktā” anonīmi stāsta bojāgājušā sieva.

Laba draudzene un ilggadēja ģimenes kaimiņiene Gaļina šorīt, uzzinājusi par traģisko vēsti, izplūda asarās. Pensionāre apgalvo, ka Edvīns jau bija kļuvis par ģimenes locekli.

“Šausmīgi raudāju. Vislabākais mans kaimiņš. Es arī bez vīra paliku jau 10 gadu. Visu laiku Edvīns izvago kartupeļus. Vispār viņš mīlēja iedzert, bet brīnišķīgs cilvēks. Labākais par mums visiem, kas ir šajā mājā. Tagad mēs esam palikuši bāreņi, bez Edvīna,” saka kaimiņiene Gaļina.

Arī Gaļina pāris dienas iepriekš ievēroja, ka kaimiņa mopēds vēl nav salabots. “Nesen es gāju pēc malkas, un viņš knibina. Un man saka, – motociklam nav gaismas. Viņš taisīja tur gaismu,” atminas Gaļina.

Pie ”Toyota” stūres sēdošais četrdesmit vienu gadu vecais vadītājs notikuma vietu nepameta un sagaidīja policiju. Likumsargi tagad skaidros precīzus nāves apstākļus uzsāktajā kriminālprocesā.

2 komentāri